У Черкасах намагаються захопити потужне підприємство
Реклама
За спробу рейдерського захоплення ЧПК відкрито кримінальне провадження. Про це повідомив представник неурядової організації з протидії рейдерським захопленням та поверненню незаконно захопленого майна «Українська бізнес-палата» Валерій Макеєв, – пише “Нова Доба“.
Нагадаємо, 7 травня о 13.30 на дамбі при в’їзді в Черкаси на блок-посту міліція затримала 60 «тітушок» у чорних камуфляжах. Мета їхнього візиту до Черкас, як з’ясувалося, силове захоплення «ЧПК». Відтоді підприємство охороняють силовики.
– До «Бізнес-палати» 7 травня звернулися представники «Черкаської продовольчої компанії» й повідомили про спробу рейдерського захоплення їхнього підприємства, – розповів Валерій Макеєв. – «Тітушки» – це вже остання частина спланованої акції, що застосовується при неправомірному захопленні з силовими засобами підприємств. До складових рейдерства часто входять судді, правоохоронці й посадовці. Так 30 квітня 2015 року Господарським судом Черкаської області (суддя Боровик) було винесено постанову про визнання ТОВ «ЧПК» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, при якій усі виробничі процеси зупиняються.
Це підприємство, як і багато інших в Україні, має кредити, боргові зобов’язання. Але представники трудового колективу надали переконливі докази, що майна та активів «ЧПК» достатньо для виконання всіх боргових зобов’язань.
– Суд знехтував такими розглядами. До того ж, вся застава знаходиться в державному українському банку «УКРЕКСІМБАНК», який навіть нічого не знав про судовий розгляд, ніяких повідомлень не отримав, – продовжує представник «Української бізнес-палати». – Спробу захопити підприємство здійснив «АЛЬФА-БАНК» – банк із російським капіталом і кінцевими акціонерами росіянами, в якого жодної застави на цьому підприємстві немає.
За словами Валерія Макеєва, 8 травня було подано заяву до прокуратури щодо відкриття кримінального провадження відносно судді, який ухвалив таку постанову. Також відкрито кримінальне провадження за фактом спроби рейдерського захоплення підприємства. Подано апеляційні скарги про призупинення постанови про процедуру банкрутства.
– Рішення суду – безвідповідальне, адже в такий складний час понад півтисячі людей залишаться без роботи, мільйони гривень недоотримає бюджет міста, – додає народний депутат Олег Петренко. – Російський банк, який подав позов до суду, мав на меті просто знищити підприємство: вирізати й вивезти. До того ж, для виробничих потреб на ТОВ «ЧПК» зберігається 20 тонн аміаку. Якби під час силового захоплення сталася аварія, витік аміаку, то масштабність катастрофи можна порівняти з вибухом ядерної бомби прямо в центрі Черкас. Тож потрібно дати належне нашим правоохоронцям, які спрацювали професійно й оперативно. Сподіваюся, що більше цього в нашому місті не буде. Я беру ситуацію з «ЧПК» під свій депутатський контроль.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter