У Черкасах розгорнули інформаційну війну через сміття на вулиці
Реклама
Міська влада та представники ЧНУ імені Богдана Хмельницького ніяк не можуть розібратися, хто ж має ліквідувати сміттєзвалище, яке розташоване неподалік навчального закладу.
Спочатку прес-служба ЧНУ на своїй сторінці у Facebook поширила повідомлення студентів-екологів, які в іронічній звернулися до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка із проханням ліквідувати сміття силами комунальників. Мовляв, у місті точно є місце, де потрібно розмістити табличку від Ольги Фреймут “Гордість міста”.
На це звернення Анатолій Бондаренко відреагував на своїй сторінці у Facebook.
"Як міський голова, питання про чистоту в нашому місті я з першого дня на посаді тримаю на особистому контролі і завжди жорстко реагую на прояви її порушення. На відповідні звернення від городян наша «Черкаська служба чистоти» і СУБи теж реагують оперативно. Проте коли критика в бік влади звучить від самих же порушників, це щонайменше дивно, а насправді прикро. Про те, що листя, про яке говорять студенти, вони самі ж і винесли за паркан свого навчальногозакладу, нам відомо", - зазначив Анатолій Бондаренко.
За його словами, у ЧНУ немає договору на вивезення великогабаритного сміття. Тому працівники Управління інспектування ЧМР ще минулого тижня зробили припис на усунення порушення, дали термін і більше того – проконсультували, як найкраще вийти з ситуації та вирішити питання зі сміттям, яке накопичується на території ЧНУ.
"Проте замість того, аби скористатися порадою і звернутися за допомогою, було обрано шлях безпідставної критики влади. Тому ще раз звертаюся і до студентів ЧНУ, і до інших великих закладів. Ми за те, щоб у нашому з вами місті було чисто. І ми готові допомогти, якщо самі ви проблему свого сміття вирішити не можете. Але давайте зрештою йти шляхом розумного конструктиву, а не популістичної критики", - написав емоційно мер.
Перший проректор ЧНУ Василь Моїсеєнко прокоментував, що стихійне сміттєзвалище розташоване за межами території університету на міській зеленій зоні (перехрестя вул. Хрещатик – вул. Університетської). І утворили його мешканці приватного сектору.
“Керівництво університету зверталось до міського голови (лист від 11.11.2016 № 2278/01-11) з проханням дати доручення “Черкаській службі чистоти” щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища. І ми також отримували згаданий припис від управління інспектування Свою територію ми утримуємо в належному стані й будемо вдячні, якщо стихійне сміттєзвалище буде ліквідоване”, - зазначив Василь Моїсеєнко і додав лист звернення.
Не зміг втриматися від коментування ситуації також начальник управління інспектування Черкаської міської ради Олександр Давиденко.
"Прямо під парканом університету накидана купа опалого листя. Від паркану і до бордюрного каменю (тобто до дороги) це є прилегла територія до університету, яку саме університет має утримувати в належному стані. Для полегшення свого життя, керівництво університету мало укласти договір з якоюсь організацією на прибирання і утримання власної та прилеглої території. Замість того, щоб прибрати прилеглу територію, університет звертається з листом до міської ради і просить прибрати їхню прилеглу територію, тобто за бюджетні кошти силами підрядників департаменту ЖКК", – зазначив Давиденко.
Також чиновник нагадав, що порушення правил благоустрою міста Черкаси тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
А листом від 16.11.2016 року управління інспектування попереджало керівництво університету про негайну необхідність прибрати до належного стану прилеглу територію.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter