На черкаських вулицях щомісяця зрізають 80 дерев
Реклама
Обрізка дерев завжди викликає занепокоєння містян і жителів області: зрізають здорові дерева, коли поруч стоять аварійні, калічать обрізкою тополі, хімія скоро задавить.
То в одному, то в іншому мікрорайоні Черкас ледь не щодня чути дзижчання пилок. А от висадки нових дерев майже не видно, пишуть Вечірні Черкаси.
Житель Черкас Тарас Марунчак теж обурився вирізанням кленів на стадіоні на межі між 27 і 28 школами.
- Клени уражені омелою, але навіщо зрізати ціле дерево під корінь? Хто так бореться з омелою? Ріжте гілки, на яких росте омела. Зрізали два дерева, порізали на коротенькі пеньки, що їх уже можна класти в піч, – обурюється чоловік.
Тільки коли він попросив документи на обрізку, вирубку призупинили. Крім того, він викликав поліцію. Таку обрізку черкащанин вважає негосподарським підходом до боротьби з омелою.
- Прикро, що повз нас проходили люди і всім було байдуже, що робиться в нас у місті. У Черкасах діє хімічний завод і на сьогодні чисте повітря – в дефіциті, - Якщо я бачу, що ріжуть дерева в будь-якому іншому місті, я не можу спокійно пройти повз, – говорить Тарас Марунчак. – Свої ріжемо, потім закуповуємо дерево клена з-за кордону, платимо великі гроші, і чекаємо 30 років, щоб виросло нове дерево. Такі ми хазяї. А ще здивувало, що коли я запитав техпрацівника, як так можна зрізати здорове дерево, він відповів, що мовляв, може воно й краще, адже листя менше буде… Менталітет нижче плінтуса.
Як зазначив начальник відділу екології департаменту ЖКГ Черкаської міськради Володимир Гусаченко, місто видаляє виключно аварійні та сухостійні дерева. Живі дерева можуть видаляти у випадку, коли є дозвіл на будівництво.
- Відповідно до законодавства України, якщо дерево уражене омелою більше ніж на 60%, воно підлягає видаленню, бо обрізка таких дерев – це марнотратство бюджетних коштів, тому що на наступний рік це дерево буде так само вкрите омелою. Так, біля Третьої міської лікарні вже один раз проводилась обрізка дерев, уражених омелою, але толку – нуль. До нас звернулися депутати й керівництво шкіл, усі документи на видалення 67 тополь і кленів на території 27 та 28 шкіл є. Ці дерева уражені омелою або знаходяться в аварійному стані, їх вікова межа вже вичерпана, адже висаджені вони в 1973 році, – зазначив Володимир Гусаченко. – Була комісія, було обстеження, виконком прийняв рішення, що аварійні дерева підлягають видаленню. Недоцільно обрізати їх один раз, а потім на наступний рік використовувати бюджетні кошти й обрізати вдруге.
Черкащанина обурив ще й той факт, що зрізані клени одразу вивезли, а від зрізаних тополь територію школи не розчистили.
За словами Володимира Гусаченка, вивезення деревини передбачене правилами благоустрою міста Черкаси. Так, під час надання послуг або видалення й обрізки дерев деревина не повинна залишатися до наступного дня. Деревину вивозять на спеціалізовані ділянки, а саме, на вул. Сумгаїтська, 8, Смілянська, 164 та Пацаєва, 51.
- Раз на тиждень обстежуємо зелені насадження за заявками громадян та організацій. За місяць ми приймаємо до 45 таких звернень щодо знесення й обрізки дерев, - поінформував Володимир Гусаченко. – Скарг теж вистачає. Буває, що телефон не замовкає і ми приймаємо до 25 скарг.
Якщо ви занепокоєні незаконною обрізкою дерев або є свідком, як сухостійне дерево становить небезпеку, про це ви можете повідомити, подзвонивши на оперативну службу 15-05 або 101. Якщо є підозра, що дерево аварійне та ставить загрозу життю громадян або майну, звертайтесь до Центру адмінпослуг, де залишаєте адресу, і комісія щотижня обстежує територію міста за зверненнями громадян, підприємств і організацій.
Якщо у жителя міста є підозра, що вирубка незаконна, що зрізається здорове дерево, він може подзвонити в муніципальну інспекцію, яка має копії всіх дозвільних документів або до відділу екології міськради.
Рішення комісії не є дозволом на знесення дерева. Останнє слово за виконавчим комітетом. Спершу складається акт, оформлюються документи. Після того, як виконавчий комітет ухвалив рішення, організація, на чиїй території розташовані зелені насадження, отримує ордер та має їх знести. Якщо це територія міста, то роботи виконуються за кошти міського бюджету. Якщо ж є балансоутримувач – СУБи, комунальні підприємства, установи та організації — за їхні кошти.
До теми
У Черкасах замість зрізаних дерев навесні цього року висаджено 700 дерев – клен, липа, горобина, глід рожево квітковий, платан, робінія (псевдоакація), штамбова шовковиця декоративних форм, катальпа шаропобідна, слива піссарді. До кінця травня на території парків і зон масового відпочинку буде висаджено дерево, яке занесене в Червону книгу – матесеквойя.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter