У Черкасах шахраї видурюють гроші з пенсіонерів
Реклама
Цю історію можна було б назвати “шоком тижня”, але, на жаль, подібне зараз часто відбувається. Черкащанка Г. живе одна, звикла з незнайомими людьми триматися на відстані. Але і ця цілком обережна жінка все ж попалася на гачок шахраїв. Зараз її справою займаються правоохоронні органи, а до редакції вона звернулася зі своєю гіркою сповіддю, щоб уберегти таких же, як вона від шахрайства, пише Акцент.
А діло було так. Постукали у двері, господиня з усіма пересторогами відкрила. На порозі її квартири стояли дві пристойного вигляду жінки, які представилися працівниками газової служби. Пройшовши в квартиру, вони швидко увійшли в довіру і буквально засипали жінку питаннями. І про техніку безпеки, і про конфорки, і чомусь про субсидію, грошові компенсації і ще “купу-малу” всякої всячини з того, що сьогодні турбує пенсіонерів. Була і дивна розмова про компенсації з Німеччини тим, хто переніс тяготи війни, для чого “благодійниці” попросили показати іноземні купюри (щоб до їх номерів, нібито, приписати допомогу).
Власне кажучи, господиня не відразу усвідомила, що давно розмовляє з однією з жінок, а інша, як потім з’ясувалося, орудувала в сусідній кімнаті. “Уловом” її блискавичної розвідки стали золоті речі, складені в невеликий мішечок і заховані в кітелі покійного чоловіка. Дивно, як вона взагалі змогла відшукати його, про схованку знала лише господиня квартири. Імовірно, в гості завітали професіонали. Жінка не виключає і того, що до неї застосували гіпнотичний вплив, тому що в необачності ніколи раніше собі дорікнути не могла. Тепер вона може лише з гіркотою згадувати про те, що трапилося і картати себе за те, що навіть посвідчення не зажадала від незнайомих людей. Можливо, це вберегло б. Хоча, як знати – аби вона спохватилась і зайшла в кімнату в непотрібний момент, може і вбили б. А так обійшлося малим.
Інший поширений спосіб лохотрону не новий для Черкас – телефонні дзвінки про нібито потрапляння в міліцію родичів і необхідністю привезти гроші на їх викуп.
Нещодавно у нас затримали групу таких гастролерів. Орудувала вона на території Житомирської, Полтавської та Вінницької областей. Тільки в цьому році від дій цих шахраїв постраждало не менше 20 осіб, що проживають на території нашої області.
Вони з телефонного довідника переписували номери і дзвонили по черзі на кожен з них, поки не потрапляли на довірливу жертву. Скажу відразу, і автор цих рядків, піддавшись на умовляння мами-пенсіонерки, якій зателефонували з інформацією про затримання онука, ледь не попалася в минулому році на цю хитру штуку. Врятував лише холодний скептицизм чоловіка.
На чому ще ловлять довірливих людей? Наприклад, на покупці різних товарів через ті ж телефонні дзвінки і розсилаються поштою каталоги. Варто один раз щось замовити, і все, знайте, з вас вже не злізуть, тому що дані, якими ви дозволили користуватися, вже потрапили в руки до інших “фірмачів”. А ті часу дарма не втрачають, і також засипають пропозиціями, від яких важко відмовитися наївним людям.
Літнім людям, які до того ж не мають можливості користуватися інтернетом, щоб порівнювати ціни на той чи інший товар, його найчастіше “втюхують” втридорога. Беруть або “змором”, або багатообіцяючими розіграшами призів, серед яких і автомобілі, і солідні грошові суми. Зрозуміло, що це лише наживка. Але зрозуміло не всім, адже бідним у всіх сенсах людям так хочеться вірити в хороше.
А буває, що шахраї йдуть зовсім на суттєвий обман. Отримавши ті чи інші персональні дані, ділки надсилають ультиматум з повідомленням, що Ви, нібито, не оплатили вартість, наприклад, книги. Вона, зрозуміло, неймовірно завищена. При цьому в листі в загрозливій формі повідомляється, що Ви, виявляється, і договір з цією “фірмою”, про яку чуєте вперше, уклали, і якщо не розплатитеся, то Вами займеться суд. Для пенсіонера, який жодного разу в житті не був у суді, та ще й в якості підозрюваного, це смерті подібно. Саме тому, не розібравшись, бабусі і дідусі поспішають сплатити шахраям необхідну суму. І цим, на жаль, безкарно користуються. Покарати ділків не так просто, як здається. Хоча, думаю, якби у правоохоронних органів було бажання це зробити, все б вийшло. Вся справа в тому, що такі шахраї користуються так званими поштовими скриньками і міняють їх мало не кожен місяць.
Що відбувається з сумніваються? Як виявилося, їх продовжують “пресувати”. Практикується механізм передачі (продажу) даних клієнтів колекторським компаніям, які згодом і вибивають гроші з найупертіших. Їм, до речі, марно пояснювати, що Ви, наприклад, ніколи і нічого не замовляли у когось. Так само як і пояснювати, що Ви не підписували договорів на співпрацю з псевдо-фірмами. Їх мета – “відбити” свої гроші за куплену клієнтську базу.
Такою “співпрацею” не гребують і деякі мобільні оператори. Якщо Ви, наприклад, розриває договір з ними, то потурбуйтеся, щоб отримати офіційний папір, що Ви нічого не повинні. Інакше, залишок з пари гривень через кілька років виросте, а потім цей борг візьметься “вибивати” колекторська фірма.
Чим ще промишляють цілком шановні мобільні оператори? Вони розсилають вікторину з обіцянкою великих виграшів. Ті, хто хоч раз відіслав смс з відповіддю (а це як мінімум тягне на 8 грн за кожну), автоматично стає учасником гри. Навіть, якщо Ви не відповідаєте і видаляєте повідомлення, з Вас продовжують вираховувати якусь суму за участь. Про це не повідомляється, але, щоб вийти з гри, необхідно офіційно від цього відмовитися в офісі компанії мобільного оператора.
Висновок – безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, на яку, власне, нас і намагаються зловити. Часи адже нині смутні!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter