У Черкасах сталося “детективне викриття” через “Прозоро”
Реклама
На сесії Черкаської міської ради на розгляд депутатів винесли чергове рішення щодо внесення змін до системи електронних закупівель “Прозоро”.
Зокрема, департамент економіки подав пропозицію, щоб заклади охорони здоров’я та освіти мали змогу закуповувати товари на суму до 30 тисяч.
Із таким був не згодний голова комісії із контролю за закупівлями у Черкаській міськраді, який перед депутатами зазначив, що члени комісію рекомендують затвердити допороги по закладами освіти – до 5 тисяч гривень, а освіти – 10 тисяч гривень.
Після цього слово для виступу взяв секретар міськради Олександр Радуцький, який зазначив, що громадськість просить зменшити допороги для того, щоб член комісії, юрист Людмила Бордонус мала змогу заробити.
“Чим більше буде до порогів, тим частіше підприємці будуть звертатися до юриста Бордонус. Це є абсолютний конфлікт інтересів”, - зазначив Олександр Радуцький і продемонстрував комерційну пропозицію від представники комісії.
Роман Ганзевич заявив, що подібну пропозицію пані Людмила надіслала підприємцям вже після того, як написала заяву про вихід зі складу комісії. І не потрібно по одному її члену оцінювати весь склад.
Водночас, міський голова Анатолій Бондаренко зазначив, що йому соромно за дії громадськості, і він буде розглядати можливість щодо розпуску цієї комісії.
"Ми створили цю комісію як дорадчий орган, тепер я бачу, як вони радять. Один із членів комісії дискредитувала себе перед громадськістю. Я ображений на подібні дії. Тому треба вирішувати питання щодо доцільності існування такої комісії", - зазначив Анатолій Бондаренко.
Cама Людмила Бордонус у коментарі Zmi.ck.ua зазначила, що не вважає подібну пропозицію для підприємців порушенням, оскільки таким чином вона займається власною господарською професійною діяльністю.
“І взагалі на моє переконання, чим більше професійних юристів буде підключатись до даного виду послуги, тим буде краще. Бо кваліфікована юридична допомога учасникам забезпечить більшу якість їх пропозицій та збільшить кількість проведених тендерів. І така діяльність не впливає на контроль за оголошеними закупівлями, бо комісія лише фіксує факт порушення під час проведення торгів”, - зазначила Людмила Бордонус.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter