У Черкасах відбулося громадське обговорення щодо перебігу судової реформи
Реклама
Сьогодні, 27 березня, у Черкасах відбулося відкрите громадське обговорення щодо перебігу судової реформи.
В обговоренні взяли участь громадські активісти, журналісти, студенти Черкаських ВНЗ. Під час громадського обговорення учасники торкнулись низки питань щодо перебігу судової реформи в Україні та на Черкащині.
Голова ЧОО КВУ Максим Михлик розказав учасникам про розширення просвітницької і аналітичної діяльності Комітету виборців України. Під час обговорення голова ГО "Молода Черкащина" Вікторія Феофілова презентувала результати всеукраїнського фокус-групового дослідження, яке ідентифікувало проблемні питання ходу судової реформи та як її розуміють регіональні журналісти, лідери громадської думки та суспільство в цілому.
Так, згідно з результатами дослідження, яке було здійснено КВУ у листопаді – грудні 2017 року, рівень довіри до судів є одним з найнижчих серед усіх державних і суспільних інституцій. Про свою недовіру до судів (судової системи в цілому) повідомили 80,9% респондентів, а про довіру – 9,3%. Місцевим судам не довіряють 77,4% опитаних, довіряють – 11,9%, Верховному Суду України не довіряють 72,0% громадян, довіряють – 13,1%, Конституційному Суду не довіряють 66,8% громадян, довіряють – 14,9%.
Проте серед громадян, які мають нещодавній досвід спілкування з судами, переважає довіра до судової системи: баланс довіри до судової системи в цілому є позитивним, тобто число опитаних, які довіряють судам (47,0%) було вищим, ніж число тих, хто судовій системі не довіряє (41,4%). Ще більшим є рівень довіри громадян, які контактували з судами до місцевих судів: довіру місцевим судам висловили більшість опитаних – 51,5%, недовіру – 37,5%.
За результатами дослідження, активна громадськість найбільш обізнана і вважає найважливішою темою прозорість судової системи. Також лідери громадської думки вважають корупцію однією з найбільших проблем судової влади. Проте громадськість погано проінформована щодо ходу судової реформи і змін, які вже відбуваються.
Керівник проектів ГО "Молода Черкащина" Тетяна Кавальчук розповіла учасникам про чотири головних напрямки судової реформи – забезпечення прозорості діяльності суддів та судів, запобігання корупції, фінансове забезпечення суду, контроль над суддями, та перспективи подальшого ходу реформи.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter