У Черкасах виявили місце поховання засновника Дитячого парку Івана Ярового
Реклама
У Черкасах натрапили на місце поховання засновника Саду Ярової, нині – Дитячого парку, – Івана Івановича Ярового.
Про це у Facebook написав краєзнавець Борис Юхно.
"Втім, цього разу могила ще в гіршому стані, аніж у випадку з похованням трьох черкаських поліцейських, які загинули 18 травня 1914 року при виконанні службових обов’язків. І ось з теплом – нова подібна місія. Сподіваємось і розраховуємо на підтримку, роботи буде більше", - написав Борис Юхно.
Довідково:
1902 року черкаський підприємець і меценат Іван Яровий, який мешкав в будинку на розі Музикантської (Святотроїцької, до перейменування Кірова) та Дубасівської (Хрещатика) вулиць, викупив у місцевої адміністрації пустку неподалік маєтку з метою будівництва там міського театру і облаштування при ньому саду (в значенні парку).
За реалізацію задуму охоче взялася Анна, сестра Івана Ярового. Донедавна петербурзька “світська левиця” рано овдовіла, тамтешній клімат їй не надто підходив, тож вона повернулася до Черкас. Вже за неповний рік повітове місто збагатіло на театр. Не найкращий, але гастролюючи, в ньому виступали Марія Заньковецька, а також трупи Марка Кропивницького та Панаса Саксаганського.
За кілька років по смерті брата Ярова передала сад в оренду Зисіну і Лур’є. Часи театру залишились в минулому, приміщення пристосували для прибутковішого сінематографа. Поряд спорудили арену для виступів заїжджих борців і силачів, фактично – цирк. У 1919 році перший власне міський парк (у Соснівці при дачах був ще так званий Воронцовський) націоналізували, 1925-го його передали профспілці харчовиків, а роком раніше цей осередок культури, започаткований Іваном Яровим, був перейменований на Шевченківський сад. Територія не змінює свого призначення ось вже 115 років: в Черкасах це єдиний такий випадок.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter