У Черкасах із суперечками виконком затвердив Програму розвитку позашкілля
Реклама
Програма недопрацьована, але часу на її удосконалення вже немає.
Сьогодні на засідання виконавчого комітету розглянули Програму розвитку позашкільних навчальних закладів на 2017-2021 роки. Вона визначає мережу закладів на п’ятиріччя, кількість гуртків і груп та кількість дітей, які будуть позашкільною освітою охоплені. Про це повідомив начальник управління освіти Євген Степко.
За його словами, серед змін – скорочення груп. З 1 вересня 2017 року має діяти не більше 380 груп, коли раніше їх було 415. Це дає економію коштів – майже 2,5 мільйонів на рік.
Однак, в програмі не враховані заперечення департаменту фінансової політики. За словами директора цього департаменту Наталії Джуган, на позашкілля в місті витрачають близько 80 мільйонів гривень.
Показниками ефективності і якості програми мають бути кількість дітей, яких вдалося забрати з вулиці, чи стало менше випадків, коли діти потрапляють на облік в поліції та кількість випадків, коли суб’єктом правопорушень стали діти.
Як зазначила Наталія Джуган, програма не має чіткої мети і результату витрат 80 мільйонів гривень.
«Ми пишемо проблематику – низька відвідуваність і не вирішуємо її. Можливо потрібно замінити напрямки гуртків. Щоб діти не билися біля ТРЦ, зараз є потреба в національно-патріотичному вихованні. Показати те, що цікаво дітям. Натомість гроші витрачаються на утримання закладів, розписуємо ставки. Можна і більше витрати, але має бути результат», - пояснила директор департаменту і додала, що найбільша «вартість» учня в позашкіллі – у Черкасах .
За словами першого заступника міського голови Станіслава Овчаренка, програму критикують, але альтернативи немає.
Але якщо програму не прийняли б, то фінансування позашкільної освіти не було б взагалі. Тому виконком прийняв рішення, незважаючи на те, що як відзначив один з членів комітету, програма – поверхнева, у якій мало конкретики.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter