У Черкасах збільшили перелік дітей, які можуть отримати реабілітацію
Реклама
Згідно розпорядження Уряду, розширили перелік категорій дітей, які можуть отримувати реабілітаційні послуги. Відтепер окрім дітей з інвалідіністю, реабілітацію зможуть отримувати і діти з іншими нозологічними захворюваннями.
Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.
На 2020 рік для реабілітації дітей з інвалідністю в м. Черкаси виділено 520 тис. грн. Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я формується Фондом соціального захисту інвалідів та розміщується на веб-сторінці Фонду соціального захисту інвалідів ispf.gov.ua у розділі – "Реабілітація дітей з інвалідністю" – "Перелік реабілітаційний установ, закладів охорони здоров`я".
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначає реабілітаційна установа відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначено обсяг та строки проведення таких заходів.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. грн.
Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.
Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:
консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.
Направлення дітей на реабілітацію здійснюється в порядку черговості, в межах бюджетних коштів за відповідною програмою.
За більш детальною інформацією рекомендують звертатися до управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за адресою: бул. Шевченка, 307, громадська приймальня, стіл №17.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter