У Черкасах знесли паркан у нелегальному розпліднику алабаїв
Реклама
Рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради про знесення незаконного паркану на вулиці Хрещатик між будинками №162 та №160/1, який загороджував двір для вигулу двох десятків величезних кавказьких вівчарок – алабаїв, прийняте минулого вівторка, нарешті сьогодні, 7 квітня, було виконане, пише Вчасно.
Власники нелегального розплідника та їхні родичі усіляко намагалися перешкодити виконанню рішення – показували якесь рішення суду проміжної інстанції, намагалися спершу не пустити фахівців підрядної організації, потім – заважали вивезти паркан, тягнули його назад під час спроби завантажитти зрізану конструкцію до вантажівки.
У справу довелося навіть втрутитись міліції. Проте начальник управління інспектування Департаменту архітектури, містобудування та інспектування Олександр Давиденко, який слідкував за виконанням рішення, був непохитним – конструкція встановлена незаконно, а земельна ділянка, тобто двір – є власністю міста, і будь-хто має право зайти у двір.
– У дворі, який розрахований на те, що ним користуватимуться 4 сім’ї, живуть 19 великих собак-алабаїв, через що неможливо зайти і вийти з двору. Люди інколи не можуть потрапити на роботу, діти – в школу. Адміністративні методи впливу жодного ефекту не мали, тут постійно відбуваються порушення, а власники собак не реагують ані на зауваження, ані на скарги, – пояснює Давиденко.
– Тому ми вирішили піти таким трохи радикальним шляхом – демонтувати частину паркану, аби унеможливити вигул собак у спільному дворі. Якщо не буде паркану, то собаки не гулятимуть, бо просто втечуть.
Таким чином виконком міськради прийняв рішення демонтувати частину паркану, оскільки це землі міської ради і міськвиконком має право розпоряджатися ділянкою спільного користування та об’єктами, які на ній знаходяться. Демонтований паркан вивезений на зберігання, якщо власник заявить про бажання забрати його, він зможе це зробити.
Тим часом у міськвиконкомі сподіваються вирішити питання із собаками з незаконного розплідника – зокрема, розглядається питання про вилучення тварин. Оскільки їхні власники грубо порушують як Правила утримання тварин у місті Черкаси (які передбачають утримання одночасно не більше 8 тварин у міських умовах), так і правила благоустрою міста.
Також Олександр Давиденко запевняє, що рішення суду, яке намагалися демонструвати власники незаконного розплідника Лясови, стосується земельного спору, але жодним чином не доводить, що паркан було встановлено законно.
Нагадаємо, що ось вже 2 роки родина Кубанських із двома малими дітьми страждає від сусідів Лясових, які узялися розводити кавказьких вівчарок – алабаїв, попри те, що не мають належних на те умов, а також те, що з Кінологічної Спілки України їх виключили і документи розплідника скасували.
Наразі за 2 роки відкрито 4 кримінальних справи, частина яких досі розслідується. Справи стосувалися як укусів собак їх подальшого вилучення, так і двох нападів Лясових на Кубанських, у тому числі – із пограбуванням.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter