У Черкасах зухвалі грабіжники навідуються в один будинок по кілька разів
Реклама
Для кого літо – це сезон відпусток, а для кого – період для наживи. Традиційно влітку, коли господарі їдуть на відпочинок, до них у квартири навідуються "домушники".
Так, у одній із багатоповерхівок по вулиці Академіка Корольова зловмисники "працюють" ще із зими і не гребують повертатися сюди знову і знову.
"Ще із зими злодії облюбували наш будинок і ходять сюди, як до себе додому. Починалося усе з коморок між поверхами, і ось дочекалися: це вже п’ята пограбована квартира за останній час у нашому будинку. І це навіть незважаючи на камери відеоспостереження, чіткі зображення та конкретний опис свідків. Із часу, коли це все почалося, жодної справи так і не розкрито", – розповідає vikka.ua мешканець будинку Михайло Коваленко.
Чоловік розповідає: мешканці будинку настільки налякані, що стали закривати і вхідні, і тамбурні двері на всі замки та боятися залишати дітей одних удома. Сусіди за допомогою камер спостереження навіть описали грабіжників: чоловіки близько 30–35 років. Один – вище середнього зросту, міцної статури, рудоволосий. Другий – також вище середнього зросту, повний, має темне волосся.
Як зазначив у коментарі керівник прес-служби ГУ НП в Черкаській області Дмитро Грищенко, лише за останній місяць у цьому будинку були зафіксовані два факти квартирних крадіжок.
По кожному з них наразі відкриті кримінальні провадження, триває слідство.
При цьому поліції поки що невідомо, чи це справа рук одних і тих же грабіжників, чи ці випадки між собою не пов'язані.
Загалом же квартирні крадіжки складають у середньому більше 35% від загальної кількості крадіжок. Досвідченому "домушнику" достатньо кількох хвилин, аби відімкнути двері. Якщо ж двері дісталися господарям від будівельників, то її просто вибивають, а якщо вони укріплені, діють відмичками.
У поліції дають практичні поради, як діяти власникам квартир:
1. Не залишайте ключі від квартири, зокрема і в "обумовленому місці" (під килимком, на коробці дверей тощо), та не передавайте їх стороннім особам.
2. У разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм.
3. Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.
4. Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутових приладах на кухні.
5. Виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є на дверях.
6. При виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу. Їх неодмінно має бути двоє, замки різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підважити їх ломом. Якщо двері мають недостатню товщину листкового заліза, то навіть найбільш надійні замки можна вирізати, відкриваючи їх немов консервну бляшанку.
7. Потоваришуйте з сусідами, особливо пенсіонерами, які, перебуваючи вдома, зможуть періодично наглядати за вашою оселею.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter