У Черкаському ТЦК пояснили, як здійснюється оповіщення громадян
Реклама
У обласному ТЦК розповіли, що за законом, обов'язок кожного громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 60 років мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою військовослужбовців ТЦК та СП або поліцейських. А також пояснонили, як же здійснюється оповіщення.
Про це повідомили на сторінці Черкаського обласного ТЦК у фейсбуці.
Під час здійснення оповіщення військовослужбовець ТЦК та СП (або старший групи оповіщення) звертається до громадянина, відрекомендовується та повідомляє про мету спілкування, потім вимагає пред’явити військово-обліковий документ та паспорт.
На прохання громадянина пред’являє свій військовий квиток (посвідчення офіцера) або паспорт громадянина та посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їхні персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, або вимоги Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному прослідувати до ТЦК та СП для взяття на військовий облік, проходження ВЛК, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа.
Для цього громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Після цього поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК та СП.
Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину та подається начальнику ТЦК та СП для притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter