Варто знати: де у Черкасах можна здати використані батарейки та лампи
Реклама
Аби не допустити потрапляння шкідливих речовин у навколишнє середовище, Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області інформує черкасців про стаціонарні пункти збору використаних батарейок та люмінесцентних ламп.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник управління екологічного нагляду (контролю) Олександр Позняков.
В батарейках містяться важкі метали, навіть у дуже обмеженій кількості становлять загрозу навколишньому природному середовищу: цинк, марганець, кадмій, ртуть, нікель та інші. Викинута батарейка покривається корозією, через що шкідливі речовини потрапляють в ґрунтові води, а далі - в річки, озера, артезіанські води. Одна пальчикова батарейка може забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів землі.
У стандартній лампі міститься від 3 до 5 міліграмів ртуті. Ртуть - отруйна речовина 1-го класу небезпеки («надзвичайно небезпечні»). Ртутні пари, що не мають кольору, смаку і запаху, досить швидко випаровуючись при кімнатній температурі і накопичуючись в організмі людини, вражають клітини центральної нервової системи, інші органи і призводять до важких захворювань. При битті люмінесцентної лампи, ртуть, що міститься в ній, є сильним джерелом забруднення навколишнього середовища і несе небезпеку для здоров'я.
Тож Держекоінспекція нагадує, необхідно всі відпрацьовані батарейки та люмінесцентні лампи відносити до пункту утилізації. Нині у Черкасах встановлено три стаціонарні пункти збору, куди можна здати відпрацьовані батарейки та енергозберігаючі лампи:
- вулиця Байди Вишневецького, 36 (біля будівлі Черкаської міської ради);
- бульвар Шевченка, 307( приміщенні колишнього Придніпровського райвиконкому);
- бульвар Шевченка, 117 (у приміщенні колишнього Соснівського райвиконкому).
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter