У патрульній поліції відреагували на петицію щодо шуму від мотоциклів у Черкасах
Наразі окремої відповідальності за гучну вихлопну систему немає, відповідно патрульні не мають законних підстав для перевірки технічного стану (зокрема показників рівня шуму), які не підлягають обов’язковому технічному контролю.
Про це повідомив ЗМІ.ck.ua речник патрульної поліції Черкаської області Олексій Драгун.
Він розповів, що інспектори управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції реагують на порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму в межах своєї компетенції.
А саме : притягнення водіїв до відповідальності за порушення ПДР, зупинка та перевірка транспортних засобів за порушення комендантської години, профілактична робота з водіями вказаних транспортних засобів.
Національна поліція здійснює перевірку технічного стану автомобілів, які підлягають обов’язковому технічному контролю.
Правовими підставами для здійснення обов’язкового технічного контролю є:
• Закон України «Про дорожній рух» (стаття 35);
• Постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137 «Про затвердження Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу»;
• Постанова Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року № 512 «Про затвердження Порядку формування загальнодержавної бази даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, доступу до неї та встановлення розміру плати за надання таких послуг».
Не підлягають обов’язковому технічному контролю:
• легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби – незалежно від строку експлуатації;
• легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них – із строком експлуатації до двох років;
• технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України»
Порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.
Перевірка технічного стану транспортного засобу полягає у визначенні відповідності транспортного засобу встановленим до конструкції і технічного стану вимогам, згідно з Наказом Міністерства Інфраструктури України від 26 листопада 2012 року № 710 “Про затвердження Вимог до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, методів такої перевірки”.
Статтею 35 Закону України «Про національну поліцію» передбачена така підстава зупинки транспортного засобу, як наявність очевидних ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу. Навіть зупинивши будь-який транспортний засіб з підстави «очевидних ознак технічної несправності», законом не передбачена процедура проведення подальшої перевірки його технічного стану.
Натомість, пунктом 2.4.в) ПДР України визначено, що на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов'язковому технічному контролю.
Розділом VIIІ «Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 121 КУпАП» Наказу МВС №1395 від 07.11.2015 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», також передбачено контроль за відповідністю технічного стану транспортного засобу саме транспортних засобів, які підлягають обов’язковому технічному контролю.
"Таким чином, відповідно до чинного законодавства, патрульна поліція не має законних підстав для перевірки технічного стану (зокрема показників рівня шуму) транспортних засобів, які не підлягають обов’язковому технічному контролю.
Сподіваємось на розгляд питання про встановлення окремої відповідальності за гучну вихлопну систему, адже аналіз діючих норм законодавства свідчить про недостатнє врегулювання даного питання нормативно-правовими актами", - повідомив речник.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter