В Україні створено Координаційну Раду для запобігання продовольчої кризи
Реклама
Днями в Україні створено координаційну раду «Урожай 2020» . Мета роботи даного органу – запобігання наслідкам ймовірної продовольчої кризи в Україні. Радник президента України Зеленського Олег Устенко прямо заявив, що найважливішим завданням після подолання COVID-19 для України буде продовольча безпека держави.
За прогнозами ООН через кілька місяців коронавірусна криза перейду в продовольчу. Головне завдання зараз – створити умови для безперебійної роботи вітчизняного АПК.
Ознаки ймовірної продовольчої кризи ми можемо бачити вже зараз. Є краєні, які вже оголосили про заборону експорту стратегічних продуктів. Так, Білорусь оголосила про заборону вивозу цибулі та часнику. Туреччина - лимонів, В’єтнам –рису. Швидше за все, перелік подібних заборон у багатьох країнах буде тільки зростати. До того ж Україна на даному етапі має відчутні складнощі з посівною кампанією …
Вже в травні Україна з високим ступенем ймовірності зіштовхнеться з масовим безробіттям. Сотні тисяч, а то й мільйони людей можуть опинитися без засобів для існування. Услід за цим неминучі соціальні конфлікти. У таких обставинах знекровлена 6-річною війною на Сході держава – на порозі важких, навіть критичних випробувань…
Мета, навіть місія Координаційної ради «Урожай 2020» - на поверхні. Негайно доручити усім міністерствам і відомствам переглянути застарілі нормативні акти, що обмежують розвиток продовольчого ринку України. Якісь з них слід терміново переглянути. Якісь – скасувати. Важливо залучити провідних українських виробників до розробки стратегії подолання продовольчої кризи в Україні. В ідеалі, звісно, - недопущення такої кризи. Кому, як не фахівцям Nemiroff, Roshen, МХП, Нібулон краще знати – що в даний момент штучно стримує їхній розвиток.
Провідні українські виробники переживуть коронавірусний карантин й надалі багато років будуть локомотивами вітчизняної економіки. Криза – час для того, щоб, позбувшись зайвого й непотрібного, створити умови для якісного ривку національних виробників. Слід докласти максимум зусиль, щоб по максимуму очистити правове й економічне поле держави від застарілих циркулярів.
Час в умовах кризи треба використати максимально раціонально.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter