У Черкасах від поліомієліту отримали щеплення лише 55% дітей
Реклама
У Черкасах завершується третій тур вакцинації від поліомієліту. Упродовж цього часу щеплення зробили 55% дітей. Такий показник досить низький, говорять медики. Адже для утворення надійного колективного імунітету вакцинуватися має 95% малюків.
Причинами відмов від щеплень працівники Черкаської дитячої поліклініки №3 називають високу захворюваність малечі на грип, адже третій тур розпочався із 25 січня. У цей час в місті була епідемія грипу. Та найголовнішою причиною відмов є антивакцинальні настрої. Батьки, наслухавшись непідтвердженої інформації, бояться вакцинувати дітей.
«Найбільші проблеми під час щеплень виникли в першому турі. Тоді поширювали неправдиву інформацію щодо якості вакцини й способу її зберігання. Поки ми розвінчали цей міф, то виник інший – смертельні наслідки вакцинації. Насправді жодних зв’язків летальних випадків у дітей та вакциною від поліомієліту не підтвердилося. Проте виступи із такою інформацією на центральних каналах телебачення мали досить великий вплив на батьків», - говорить головний педіатр міста Наталія Буткевич-Мартієнко.
Ще однією із «страшилок» батьків щодо вакцини стало поширення інформації про неправильне зберігання та заморозку рідини. Фахівці кажуть, що холод – нормальне середовище для поліомієліту. І замороження вакцини – це її спосіб зберігання.
«Дуже батьків цікавить інформація про те, чи переморожена вакцина. Я вже працюю тут 23 роки, перечитала всі інструкції. Вакцина для заморожування допускається до трьох разів. Так вона зберігається. Наприклад, якщо раніше область отримував 20 тисяч доз, ми витягли 5 тисяч, а решту зберігали замороженими. Від дати розмороження зберігати вакцину можна півроку. А та, яка залишилась в морозильці, може зберігатися до двох років», - пояснює медсестра кабінету щеплень дитячої поліклініки №3 Ольга Чубар.
Вакцина від поліомієліту має найменшу кількість ускладнень і для неї практично не існує протипоказань. Натомість щеплення, які роблять дітям, допомагають вберегти здоров’я й створити імунітет не лише малюкові, а й усім, хто поруч з ним.
«Такі тури вакцинації були введені з метою не дати можливості вірусу поліомієліту мутувати та, щоб витіснити його з країни. Для щеплення обрані діти, оскільки вони найкраще сприймають вакцинацію. А через дітей формується загальний колективний імунітет і підтверджується імунітет у дорослих. Колективний імунітет працює, як своєрідний щит, який витісняє вірус із країни», - пояснює головний педіатр міста Наталія Буткевич-Мартієнко.
Та для утворення такого колективного захисту потрібно, щоб кількість вакцинованих дітей сягала більше, ніж 90%. У Черкасах поки такого показника немає. Якщо на початку кампанії щодня щеплювали 100-120 осіб, то нині у день може й не набратися 30.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter