"Від твого маленького кроку залежить чиєсь життя": військовослужбовці в Черкасах здали компоненти крові (ФОТО)
Представники військової частини 1744 Збройних сил України в Черкаській області сьогодні, 15 червня, долучились до донації компонентів крові у "Biopharma Plasma-Черкаси". Військовослужбовці наразі здають кров до Дня донора.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
За словами офіцера групи морально-психологічного забезпечення військової частини 1744, старшого лейтенанта Євгеня Мальцева, сьогодні до акції долучається близько 20 людей особового складу. Зауважимо, що ще вчора до здачі компонентів крові доєдналися 25 солдатів із військової частини 3061 Національної гвардії України.
"Це є досить важливим, як для життєдіяльності військової частини, так і в цілому. Всі наші військовослужбовці усвідомлено беруть участь у здачі крові. Вони розуміють, що є люди які цього потребують. Так чому б їм не допомогти отримати те, що їм життєво необхідно? Від твого маленького кроку залежить чиєсь життя", – каже він.
Євген Мальцев уже не вперше здає кров. Розповідає, що робить це по можливості, а інколи й за необхідності. Кров приходить здавати як сам, так разом зі своїми побратимами.
"Ще зі шкільної парти та студентських років знаю, що це важливо й для організму людини. У мене є знайомі, які казали, що якщо не здають довго кров, то вже почуваються не комфортно. Я сьогодні буду здавати те, що є більш необхідним", – говорить Євген Мальцев.
За його словами, всі бійці, які сьогодні здають кров, відповідно до законодавства отримають додатковий вихідний.
Вчетверте прийшов здавати кров військовослужбовець Олександр Веремієнко.
"Але сьогодні здаю перший раз плазму, бо ще два місяці не пройшло від здачі крові. У мене рідкісна група – перша негативна, тому й минулий раз телефонували, просили прийти, бо треба було. Бути донором – це дуже важливо, тому що бувають у людей різні життєві ситуації, хвороби, від яких ніхто не застрахований", – каже він.
Заступниця директора з якості Тетяна Портянко розповідає, що компоненти крові надходять у відділ перероблення, потім вони перебувають у карантинній зоні, тестуються в унікальній лабораторії та контролюються відділом технічного контролю, а вже потім потрапляють до лікувальних закладів по замовленню та на завод для перероблення та виготовлення ліків.
"Сьогодні у нас велика група військовослужбовців. Вони й вчора здавали, а сьогодні ми продовжуємо святкувати День донора. Дуже важливо, щоб до нас долучались великі колективи, бо донорство треба нести в маси. Військові, як донори, надзвичайно важливі, тому що вони здорові, а для нас важливо, щоб компоненти крові були якісними та безпечними", – каже Тетяна Портянко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter