Відомий в Україні черкаський психолог розкрив таємниці вітчизняних політиків
Реклама
Черкаський психолог Данило Протас вже давно підкорив українську столицю.
Він званий гість на радіо та телебаченні, а на приватні консультації до нього треба записуватися заздалегідь. Фахівець з особистих проблем та міжособистісних відносин, фізіогноміст, НЛП-тренер. А ще черкащанин знається на еріксонівському гіпнозі та "лускає", мов горіхи, істинні мотиви українських політиків. Сайт vikka.ua зібрав найяскравіші дослідження та висновки психолога щодо української політичної еліти.
"Більшості населення України моделюється ілюзія, що вони щось вирішують", – заявив Данило Протас на одному з українських телеканалів. Для нього досить прозорим є той факт, що можновладці постійно маніпулюють українським народом.
Вірити інформації, на переконання психолога, треба лише у тому випадку, якщо вона приходить з трьох незалежних джерел. А ось що дійсно стоїть за словами українських політиків, краще за інших розкажуть психологи.
До речі, ситуація з Майданом серед фахівців вважається класичним прикладом маніпуляції народом.
"Там було дуже багато фатальних збігів. Якщо розібрати динаміку Майдану поетапно, ясно, що то була чітка схема. Задіяли я-ідентифікацію, тобто: ви не просто люди, ви – українці, велика нація. Я-ідентифікація – один з найвищих рівнів зміни свідомості. Оточення, поведінка, здібності, світогляд, я-ідентифікація і далі вже йде місія, коли легко змінювати свідомість. Наприклад: ми живемо, щоб наша країна була демократичною та розвинутою; ми живемо, щоб позбутися тоталітарного режиму", – зазначає фахівець і стверджує, що ці всі моменти свого часу були обіграні дуже добре.
Не уникла прискіпливого погляду та аналізу Данила Протаса і феноменальна популярність в Україні Надії Савченко.
"З боку Росії було дуже невдало обрано людину під образ політв’язня, тому що характер виявився дуже сильним. Скільки наразі у Росії перебуває українських політв’язнів? Достатньо. Одна Савченко тримається і одна Савченко моделює навколо себе це поле сили, поле надії. Знов же – Надія", – пояснює психолог. На його думку, ситуація з Надією Савченко не була передбачуваною і вона дійсно дала українському народові сподівання на краще життя.
"Це людина, яка використовує тактику протесту. Один проти всіх. Серед світових політиків аналогів я не знаходив. А її фраза "хочу літати" свідчить про те, що вона все одно буде у самотності. Вона буде старатися піднятися – архетип польоту. Вона буде старатися впроваджувати у чомусь романтичні ідеї – ефект відриву від землі. І все одно буде намагатися керувати – знову ж таки позиція згори", – ділиться спостереженнями психолог. При цьому він переконаний, що Надія Савченко не командний гравець.
Неодноразово у проектах, де бере участь Данило Протас, обговорювалося, що в Україні є попит на місію. А передбачення щодо жінки, яка врятує Україну, хоча й застарілі, але є рушійною силою. Це ще один пункт до рейтингу Тимошенко.
Свої дивіденди від ситуації з колишнім політв’язнем, а наразі молодим амбітним українським політиком Надією Савченко, отримав і Президент України. За словами психолога, після її звільнення лідер країни впевнено демонстрував жестами, що повністю контролює ситуацію.
За словами Данила Протаса, яскраві контролюючі жести у своїх виступах показує і Володимир Гройсман.
А от якщо політик виступає беземоційно, то він на невербальному рівні не показує готовності втілювати у життя озвучені тези. Прикладом тому є один із виступів міністра економіки України Степана Кубіва щодо системи збору податків.
На переконання психолога, про те, що дійсно відбувається в країні, по-серйозному замислюється лише 10% людей. Іншими можна маніпулювати. Наприклад, відволікаючи увагу резонансними темами. У червні такою для України став "Парад рівності", що проводила ЛГБТ-спільнота. Подібні теми у часи соціальної нестабільності призводять до розколу народу. Крім того, вони провокують відволікання уваги суспільства від чогось, що потрібно "по-тихому" проштовхнути. Питання в тому, що саме в цей час намагається здійснити, не привертаючи уваги, влада.
Під приціл психолога потрапив і Юрій Луценко з його гучним призначенням на посаду Генерального прокурора України. "Всі знали, що Луценко стане прокурором. Хоча спочатку більшість українців була проти цього", – переконаний психолог. При цьому під час призначення досвідчений політик та двічі екс-міністр МВС почувався невпевнено.
"Про це свідчить несиметричне положення тіла під час його виступу, поза, що імітує штучну підтримку тіла, ламкий та тихий голос. І це при тому, що пан Луценко харизматичний чоловік і говорити голосно та чітко вміє", – розповідає черкащанин.
Українцям не слід дивитися на українську політичну арену, як на серіал зі своїми героями, антигероями, комічними персонажами. Адже функція влади не розважати, а ефективно керувати державою. Дуже наївно вважати, що поведінка депутатів Верховної Ради якось підтягне Україну до європейського рівня.
"Європейський менталітет взагалі не може сприйняти, як вищі представники влади можуть один проти одного скеровувати якісь агресивні дії. При цьому це публічно, під час засідань. Тому Україну в Європі не хочуть", – зазначає черкащанин.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter