Усе розмаїття черкаських монументів і скульптурних композицій у світлинах
Реклама
Більшість черкаських монументів встановлили на честь відомих історичних особистостей, пов'язаних з нашим краєм. Деякі з них стали символами і візитівками міста.
Фотодобірку черкаських пам’ятників підготував in.ck.ua.
Пам'ятник Василю Симоненку
Де: вулиця Верхня Горова (Фрунзе), за будівлею РАЦСу
Монумент встановлений недалеко від редакції газети "Молодь Черкащини", де працював поет. Більш ніж двометровий пам'ятник зображає поета в русі, немов оповитим крилом, що символізує талант, дар Божий.
Пам'ятник Богдану Хмельницькому
Де: площа Богдана Хмельницького
Пам'ятник був відкритий в 1995 році, до 400-річчя з дня народження великого українського гетьмана. Скульптуру створювали в київських майстернях Художнього фонду України. Висота пам'ятника складає 5 метрів. По обидві сторони від постаменту встановлені бронзові скульптурні композиції, що символізують перемоги козаків на воді і на суші.
Пам'ятник Тарасу Шевченку
Де: площа біля обласного драмтеатру
Відкриття пам'ятника було приурочено 150-річчю з дня народження великого Кобзаря і відбулося в 1964 році. Виготовлення пам'ятника відбувалося в майстернях Художнього фонду України. Висота бронзової скульптури українського пророка – близько 3 метрів, а гранітного постаменту, на якому встановлено пам'ятник – 4 метри. Нижню частину ансамблю доповнюють скульптурні композиції шевченківських персонажів.
Пам'ятник Івану Підкові
Де: сквер Богдана Хмельницького
За розповідями, козацький кошовий отаман Іван Підкова своє прізвисько отримав за вміння загинати кінські підкови однією рукою. Після його смерті, черкаські козаки привезли його тіло на Черкащину і поховали в Каневі. Монумент отаману встановлений у черкаському парку в 1986 році. Таким Підкову побачив львівський скульптор Петро Кулик. Пам'ятник був створений до 700-річчя Черкас. Його висота близько двох метрів.
Пам'ятник Бояну
Де: площа 700-річчя
Пам'ятник демонструє образ народного воїна Київської Русі, трудівника і співця. Скульптура зображує Бояна в повному бойовому спорядженні, він сидить на камені, вкритому ведмежою шкурою, що символізує непереможного ворога. Пам'ятник був встановлений у 1986 році. Його висота близько 4,5 метрів.
Батьківщина-Мати, Пагорб Слави
Де: Замкова гора, площа Слави
Бронзова фігура Батьківщини-Матері в 1975 році стала частиною меморіального комплексу. Пам'ятник дуже нагадує однойменний столичний пам'ятник, але черкаська Батьківщина-Мати тримає в правій руці чашу. До недавнього часу "вічний вогонь" в чаші підтримували за допомогою газу, але в 2009 році його замінило штучне полум'я зі світлодіодів. "Справжній вічний вогонь" вмикають лише у святкові дні.
Гармата
Де: перехрестя вулиць Смілянська та Вернигори
Пам'ятник на честь 25-річчя визволення Черкас військами другого українського фронту від німецької окупації був встановлений в 1968 році.
Літак СУ-17
Де: парк Перемоги
Цей пам'ятник встановлено на честь воїнів 8 гвардійської авіадивізії, які визволяли місто у 1943 році.
Гармата
Де: парк Перемоги, площа Перемоги
Встановлений в 2003 році в честь воїнів ВВВ 254 черкаської стрілецької дивізії, яка брала участь у визволенні Черкас.
Танк
Де: парк Перемоги
Монумент встановлено на честь 65-річчя перемоги у Великій Вітчизняній Війні. Також пам'ятник присвячений 41 танковій дивізії, яка брала участь у визволенні Черкас.
Пожежна машина
Фото – Олександр Кущенко
Де: вулиця Онопрієнко 8, перед головним корпусом Черкаського інституту пожежної безпеки ім. героїв Чорнобиля
Пам'ятник пожежним автосходам ЗІЛ-157К був встановлений в 1997 році.
Пам'ятник Проні Прокопівній та Голохвастову
Де: вулиця Небесної сотні
Пам'ятник був встановлений в 2009 році на честь героїв всіма улюбленої радянської комедії "За двома зайцями". Ініціаторами створення стали черкаські підприємці. Роботу виконав скульптор Олександр Гульбис. Для створення цього шедевра, майстер переглянув комедію "За двома зайцями" понад 70 разів!
Пам'ятник Фаготу і котові Бегемоту
Де: Хрещатик 223
Відомий роман "Майстер і Маргарита" завжди супроводжували безліч містичних історій. Не обійшлося без них і в нашому місті. Незвичайний пам'ятник Фаготу і Бегемоту встановили першого липня 2015 року. В цей же день, приблизно через годину після появи нової скульптури, сталася велика пожежа в черкаському драматичному театрі. Пов'язують ці дві події між собою, тому що ці два героя Булгакова, спалили не один об'єкт за сюжетом роману. Крім загадкової історії, скульптура незвичайна тим, що в її основі творець використав старі батареї.
Пам'ятник Менделєєву
Де: територія "Азоту"
Висота пам'ятника становить 4,5 метра. Вчений зображений сидячи на стільці. Скульптура була встановлена в 1975 році, її автор не відомий.
Пам'ятник Пирогову
Фото – Юрій Солонько
Де: територія Черкаської обласної лікарні
Встановлений на честь відомого російського хірурга, анатома і педагога.
Пам'ятник Богдану Хмельницькому
Де: ботанічний сад на території черкаського водоканалу
Раніше цей пам'ятник розташовувався в Першотравневому парку, але в 1993 році у зв'язку з початком будівництва собору, скульптура була демонтована. За ініціативою дирекції водоканалу, пам'ятник був встановлений на території Ботанічного саду, що знаходиться за водоканалом.
Пам'ятник незнайомці
Де: вулиця Смілянська, між вулицями Шевченка і Гоголя
Незвичайний монумент встановили у 2011 році біля одного з ювелірних магазинів міста.
Пам'ятник зруйнованим храмам
Де: Соборний парк, біля Свято-Михайлівського собору
Ідея створення такої незвичайної бронзової скульптури належить Черкаському владиці Софронію. Пам'ятник встановлений у пам'ять про жертв сталінських репресій, і символізує зруйновані храми нашого міста.
Скульптура бика
Де: вулиця Смілянська, біля м'ясокомбінату
Розмір пам'ятника повністю відповідає розмірам дорослого бика. В основі скульптури справжній хребет бика, який був привезений в Черкаси з Бельгії для розведення нової породи.
Пам'ятник студентам
Де: територія університету СУЕМ
Встановлений в 2010 році на честь студентів-випускників цього вузу.
Пам'ятник пожежному
Де: вулиця Чигиринська, біля другого Пожежного депо
Зведений у 2011 році на честь пожежників нашого міста.
Пам'ятник сантехніку Дяді Васі
Де: територія "Черкаського водоканалу"
Встановлений в 2004 році на честь 90-річчя КП "Черкасиводоканал". Це збірний образ сантехніка, який працює на водоканалі.
Пам'ятник водопровідному крану
Де: територія "Черкаського водоканалу"
Гідрант знайшли працівники підприємства в одній з водопровідних мереж. Йому вже понад 100 років.
Пам'ятник Дружби Народів
Де: Ботанічний сад за водоканалом
Історія цього пам'ятника досить туманна. Відомо, що раніше він стояв у першотравневому парку, і на початку 90-х років його перенесли на територію саду. Сам пам'ятник зображує стоячих разом афроамериканця, дівчину-азіатку і слов'янина, що символізує дружбу різних народів.
Пам'ятник "Сходи знань"
Де: площа знань, біля ЧДТУ
Пам'ятник звели на честь науки і наукових знань в 2010 році.
Пам'ятний знак м'ячу
Де: біля центрального стадіону
Пам'ятний знак був встановлений на честь сторіччя футболу в нашому місті.
Пам'ятник прикордонникам
Де: парк Перемоги
Пам'ятник зображує богатиря зі щитом і мечем у руці. Його встановили у квітні 2012 року, після чого скульптуру освятив митрополит Черкаський і Канівський Софроній.
Пам'ятний знак Гривні
Де: вулиця Небесної Сотні, біля "Промінвестбанку"
Пам'ятний знак "Гривня" встановлено на честь 15-річчя "Промінвестбанку" у 2007 році.
Пам'ятник "Борцям за волю України"
Де: перехрестя вулиць Хрещатик і Святотроїцька, на Свято-Троїцькії алеї.
Пам'ятник встановили на честь боротьби українців за незалежність у різні періоди часу. На вершині монумента встановлена двометрова бронзова скульптура архистратига Михаїла, покровителя воїнів. Звели пам'ятник у квітні 2016 року.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter