Як черкаські діячі, депутати та чиновники написали диктант?
Реклама
Цього року найкраще з диктантом впоралася депутат обласної ради від "Свободи" Оксана Ковбоша, а найгірше знову секретар Черкаської міської ради – Олександр Радуцький. Втім, цього розу він допустив менше помилок, ніж торік.
Нагадаємо, написати диктант високопоставлені чиновники, депутати та громадські діячі вирішили з нагоди Дня української мови та писемності за ініціативи IА "Вичерпно", аби перевірити власні знання та популяризувати рідну мову.
Так, Оксана Ковбоша не допустила жодної помилки. Зауважимо, що минулого року найкраще диктант написав також представник ВО "Свобода". Тоді, зокрема, рейтинг очолив депутат Юрій Ботнар.
Перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль допустив лише одну "негрубу" помилку в складному слові. До слова, Олександр Радуцький під час написання диктанту заявив, що Віталій Коваль списував у нього.
"Олександр Романович - відомий жартівник, тому без коментарів", - сказав Віталій Коваль та зазначив, що хоче своїм прикладом спонукати інших говорити чистою сучасною українською мовою.
Він також додав, що Полтавщина, Кіровоградщина та Черкащина – це саме ті землі, де українська мова збереглася без русизмів, де немає діалекту, як у Західній Україні
Викладач кафедри видавничої справи та редагування ЧНУ ім. Б. Хмельницького Людмила Фіть допустила всього дві "негрубі" помилки. Заступник начальника ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля Станіслав Басараб допустив одну "грубу" помилку й одну "негрубу".
Журналістка Zmi.ck.ua Ольга Валяєва – також чотири помилки (дві "грубих" та дві "негрубих"). Заступник керівника Управління патрульної поліції Черкас Констянтин Дронгаль також допустив чотири помилки (три "грубих" та одну "негрубу").
"Були моменти, коли сам себе заплутав, розставляючи розділові знаки. Зараз нас розслабляють новітні технології, які автоматично виправляють помилки. Будемо вчити правила краще", - сказав Констянтин Дронгаль.
Депутат міської ради Олександр Згіблов зробив у диктанті п’ять помилок (три “грубі" та дві "негрубі").
"У мене рука з незвички втомилася писати. Я зазвичай друкую на комп’ютері або користуюся гаджетом, тому не маю практики писати вручну. Рішення взяти участь у заході було спонтанним. Коли побачив, що сьогодні День української мови, задумався, на скільки добре її знаю. Це мій перший такий експеримент. У школі я навчався на чотири-п’ять", - розповів Олександр Згіблов.
Ректор ЧДТУ Олег Григор допустив у своїй роботі шість помилок (п’ять “грубих" та одну "негрубу").
Керівник міського очередку БПП “Солідарність” Сергій Рубан зробив сім помилок (п’ять “грубих" та дві "негрубі"). Зауважимо, що очільник обласного осередку БПП “Солідарність” Сергій Кудактін допустив також сім помилок (шість "грубих" та одну "негрубу").
Директор КП "Дирекція парків" Володимир Стойко – вісім помилок (шість "грубих" та дві "негрубі").
Секретар міської ради Олександр Радуцький, схоже, покращив свої знання української мови, адже цьогоріч доступив десять помилок, коли торік – тринадцять.
"Ганебних робіт не було. Я відчуваю, що люди, які взяли участь у написанні диктанту - думають і мислять все ж таки українською мовою. Щодо найтиповіших помилок: я була не дуже приємно здивована, що учасники писали слово "Вітчизна" з маленької літери. Вітчизна та Батьквіщина - це власні назви, які пишуться з великої. Багато було пунктуаційних помилок. Ставили кому перед "як", там, де цього не треба було робити. Дехто замінював один знак пунктуації іншим, наприклад треба тире – а ставили кому. Але, зауважу, що рівень знань в учасників кращий, ніж минулого року", - підсумувала результати викладач ЧНУ ім. Б. Хмельницького Людмила Боть, яка проводила диктант.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter