Як черкаське ОСББ боротиметься із новими тарифами
Реклама
Голова ОСББ «Ватутіна 231» Андрій Литвин будує плани на майбутнє: утеплити будинок, замінити внутрішньобудинкові мережі, ну і в ідеалі утеплити підвали, горище, встановити склопакети у під’їздах, інформують Вечірні Черкаси.
У це об’єднання зорганізувалися власники 90 квартир у панельній п’ятиповерхівці, будинок досить старий, однак мешканці в ньому натхненні, вірять, що навіть панельку зможуть перетворити на зразок енергоощадного будинку.
На все заплановане співвласниками будинку по вул. Ватутіна, 231 потрібно щонайменше 700 тис. грн. 500 тис. грн. на утеплення і 200 тис. грн. на заміну мереж. Мешканці готові складатися самі, окрім того, співфінансування обіцяють і у міській владі. Кажуть, усі зусилля окупляться сповна, адже вже вісім років тут заощаджують на теплі, тож знають, на який ефект чекають.
– ОСББ ми створили у жовтні минулого року. Просто було досадно, що з квартплати, яку ми платимо СУБу, не всі гроші використовуються на наш будинок, а витрачаються на інші – сусідні, – розповідає Андрій Литвин. – Сьогодні наші співвласники сплачують внесок у розмірі 2 грн 40 коп. за квадратний метр житлової площі. За ці гроші ми надаємо усі послуги що й СУБи, однак від жовтня минулого року до березня цього нам вдалося відкласти близько 20 тис. грн. Ці гроші залишилися нам, а якби були у СУБі – їх потратили б на інші будинки.
Те, що ощаджувати можна, жителі цього будинку знають давно. Вісім років тому там встановили лічильник тепла, і відтоді платять лише за спожиту теплоенергію. Враховуючи навіть те, що будинок не утеплений, люди відчувають економію. Цього року, кажуть, заощадили особливо багато, однак і не мерзли – в квартирах було 23 градуси тепла.
Андрій особисто регулює подачу теплоносія на будинок. Вартість загальної кількості спожитих за місяць будинком гігакалорій розподіляють на житлову площу квартир, відповідно і обраховується скільки кожна квартира заплатить за опалення за місяць. Тож у листопаді мешканці цього будинку заплатили 5,64 грн за метр опалювальної площі, у грудні – 7,45 грн, у січні 6,7 грн, у лютому – 6,5 грн, у березні 5,1 грн. Черкащани у будинках без лічильника весь цей час платили по 9,11 грн. Сподіваються, якщо утеплять будинок, економити зможуть ще більше, тож підняття тарифів переживуть легше ніж, мешканці інших будинків.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter