Які наслідки матимуть Черкаси через зупинку рішень "канівської" сесії?
Реклама
У Черкаській міській раді після сьогоднішньої сесії, на якій міський голова Анатолій Бондаренко з депутатом Олександром Радуцьким сперечалися стосовно доцільності призупинення частини рішень "канівської" сесії, скликали прес-конференцію, аби роз’яснити через ЗМІ наслідки ухвали суду.
У брифінгу взяли участь голови деяких фракції у міській раді, керівники комунальних підприємств, а також представники департаментів.
ЧИТАЙТЕ: Бондаренко та Радуцький влаштували розбірки через рішення суду
Як розповіли у юридичному й фінансовому департаментах, судове рішення було ухвалено й впроваджується з порушеннями. Оскільки суд не повідомив негайно міськраду про своє рішення. Окрім цього, в канцелярію копію ухвали приніс представник позивача. А також те, що суддя не спів ставив наслідки забезпечення позову із наслідками того, як призупинення рішень сесії повпливає на життєдіяльність міста. Позов не повинен впливати на інтереси третіх осіб.
За словами тимчасового виконувача обов’язків директора департаменту фінансової політики Тетяни Харенко, рішення суду департамент отримав лише учора, 26 вересня. Зміни, які були внесені до бюджету під час сесії в Каневі, стосувалися майже всіх департаментів. Зокрема, "Нової української школи", ОСББ, надання певних пільг, виплати грошової допомоги АТОвцям тощо. Наразі, коли рішення призупинено, департамент не може профінансувати ці напрямки.
Голова бюджетної комісії Юрій Тренкін зауважив, що з проектом змін до бюджету були ознайомлені всі члени бюджетної комісії, в тому числі депутати Згіблов, Коломієць, Радуцький, Чернецький.
Депутат міськради Іван Сухарьков зазначив, що рішення суду вплине на отримувачів субсидій, адже виділити кошти на компенсацію частини коштів за комунальні послуги теж немає має змоги.
Прийнятими рішеннями на "канівській" сесії, зокрема, порушено роботу комунальних підприємств КП "Черкасиелектротранс", ЧЕЛУАШу, КП "Черкасиводоканал" тощо.
Окрім цього, виникли проблеми з виділенням коштів на дитсадки та медзаклади, призупинено процес встановлення колеса огляду в Черкасах.
"Таким рішенням суду вони наступили й на свої рішення. Змінами до бюджету було передбачено 800 тис грн на подушку для колеса огляду", - сказав Юрій Тренкін.
За словами директора Черкасиелектротрансу Петра Кучера, міська рада виділила підприємству кошти на перевезення пасажирів строком на 9 місяців.
"Починаючи з жовтня, підприємство не зможе сплачувати гроші за електроенергію, податки, а також виплачувати зарлату працівникам підприємства", - сказав Кучер.
За словами, заступника директора департаменту освіти та гуманітарної політики Богдана Бєлова рішення суду матиме негативні наслідки і для навчальних закладів міста, адже опалювальний сезон уже близько. Близько 20-ти об’єктів потребують негайного ремонту. Також у 24 закладах потрібно встановити лічильники та провести капітальні ремонти у близько 5-ти закладах.
Також нині під питанням фінансування ОСББ, зокрема, мова йде про роботу ліфтів та ремонт покрівель.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter