Як уникнути безпліддя: провідні гінекологи України ділилися досвідом у Черкасах
Реклама
Здоровий спосіб життя, вживання достатньої кількості рідини, правильна діагностика та своєчасне лікування захворювань допоможуть сімейним парам народити бажану дитину.
До 25% пар в Україні зіштовхуються з проблемою безпліддя. Які тенденції спостерігаються у цій сфері та що робити, аби бути здоровим на сьогоднішній прес-конференції обговорювали лікарі з Києва та Черкас.
"Лікування безпліддя в Україні знаходиться на високому рівні, є якісним та відповідає світовим стандартам", – зазначив гінеколог-репродуктолог Тарас Хомета.
За його словами, залежно від причини лікарі підбирають якісне лікування як для чоловіків, так і для жінок.
"Починаючи із 2000-х років лікарі в регіонах та пацієнти, на щастя, стали обізнанішими. Зараз спостерігається менша динаміка, коли пацієнт десятками років ходить по лікарях і не може вирішити свою проблему. Радує те, що належну увагу стали приділяти не лише жінкам, а й чоловікам. Обох обстежують від початку, адже досить часто порушення виявляють після проведення спермограми", – розповів гінеколог-репродуктолог, ендоскопічний хірург Олександр Микитюк.
Гінеколог-онколог онкогінекологічного центру КЗ "Черкаський ООД" Ольга Палійчук наголосила на важливості обстежень у гінеколога, онколога та ендокринолога, адже нерідко в жінок виявляють рак яєчників, матки, молочних залоз.
"Рак, на жаль, помолодшав. Цьому сприяють різні фактори, зокрема відчутний вплив Чорнобилю та хронічного стресу, в якому перебувають жителі України останніми роками", – констатувала лікар.
"Безладне статеве життя – ось біч нашого суспільства. А ще неправильний ритм життя, зловживання алкоголем та тютюном, внаслідок чого порушується робота сперматозоїдів, страждають яєчники", – наголосив Олександр Микитюк.
Лікарі розповіли, що робити для профілактики безпліддя. Правильне харчування, вживання 1,5–2 літрів рідини щодня, фізичні навантаження, зокрема заняття спортом, гігієна статевого життя, перебування на свіжому повітрі та зменшення емоційно-психологічних навантажень значно зменшать ризик різноманітних захворювань.
Варто пам’ятати, що безплідною вважається пара, якщо вагітність не наступає протягом одного року при регулярному статевому житті. Якщо жінці більше 35 років, тоді цей термін скорочується на 6 місяців. У таких випадках обов’язково необхідна діагностика.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter