Як в Черкасах "безкоштовно" роблять щеплення дітям (АУДІО)
Реклама
Всі вже добре знають наскільки «безкоштовна» медицина в країні загалом та Черкасах зокрема. Дійсно стан медицини плачевний, але такий стан речей не змінюється, адже тіньові обороти коштів набагато вигідніші, інформує Кропива.
На сьогодні склалася ситуація коли навіть на ті послуги які держава виділяє кошти, в тому числі найнеобхідніші, такі як щеплення дітей, в лікарнях вимагають кошти. При нинішній системі медицини пересічному громадянину досить важко визначити ситуацію де дійсно треба платити кошти, а де на громадянах просто наживаються.
Черговим прикладом стала ситуація в Черкаському обласному дитячому протитуберкульозному диспансері. В цьому закладі з батьків дітей за щеплення які гарантує держава безкоштовно вимагають по 20 грн. Сума нібито і невелика, але це ж повальна практика і навіть в рамках міста це досить великі кошти. Само собою зрозуміло, що облік цих коштів належним чином не ведеться.
Про збір коштів за щеплення розповів нашому виданню містянин Олександр.
- Прийшов з дитиною зробити БЦЖ яке призначили після операції (проводили після реакції на манту – ред..) та реабілітації, а медсестра витягує зошит і записує на платне щеплення. Я намагався зясувати ситуацію у старшої медсестри. Вони мені пояснили, що це коштує 20 грн. Мені не шкода цих коштів, але ж це гарантує держава і очевидно, що на цьому наживаються, - розповідає Олександр.
В результаті Олександр дійшов до завідувача відділення Щорс Людмили Миколаївни, та почув відповідь, якщо щось не влаштовує то самі купуйте.
На підтвердження надаємо аудіо на якому дві розмови, з медсестрами та старшою медсестрою. Олександра намагаються переконати, що заплатити треба, бо безкоштовних доз немає. Запис не дуже якісний, але суть зрозуміти можна.
Олександр: Я б хотів би дізнатися, чому я маю платити за прививку?
Медсестра: Які у Вас проблеми?
Олександр: Моя проблема в тому що я прийшов на прививку а потім мені кажуть, що я повинен за неї заплатити.
Медсестра: Правильно, щас проби манту немає. То родителі купили за свої кошти дозу, там уходить 5 чоловік, 10 чоловік. Родитель який заінтересований зробить пробу манту своїй дитині купив, з холодильником привіз. Холодільнік – це ручна сумка така і отдав нам в холодильник. Зробили ми манту і назначили дитині. Ви хочете робить, робіть, але ці кошти ми повинні віддать тому родителю. Він купив там скільки ампул, точно не знаю.
Вам що не казали?
БЦЖ у нас нема якщо вам треба терміново ви купляєте і робите
Олександр: Добре у Вас документи є якісь?
Медсестра: Спускайтесь хто Вас направив сюда от з Щорс і розбирайтеся. Хто купляв цю ампулу, документи на цю ампулу – це там у неї.
Олександр: Тобто Ви кажете, що це хтось з батьків купив і я можу дать гроші?
Медсестра: Так Ви там віддаєте
Олександр: Навіщо робити цей скандал, щоб з людей стягувати гроші? Це ж незаконно.
Медсестра: Ви купляли своїй дитині так і я тоже купляла і приносила.
Олександр: Яке Ваше прізвище?
Медсестра: Яка різниця яке моє прізвище. Ідіть до Щорс вона старша.
Ви не можете заплатить 20 грн.?
Олександр: Я принципово не хочу платить.
Окрім цього як розповів Олександр, є такий дитячий садок №74 санаторного типу, там досить хороші умови утримання, п’ятиразове харчування. В нього приймають саме через направлення дитячого тубдиспансеру, кожні пів року діти проходять комісію знову. Щоб отримати направлення потрібно заплатити 300-500 грн.
Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 21.10.2009 № 1658-VІ «Про затвердження Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки» постачання медичних імунобіологічних препаратів з метою проведення профілактичних щеплень, включених до календаря щеплень, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Як запевняють в департаменті охорони здоровя Черкаської ОДА відповідна вакцина є і її достатньо. Але не виключають, що батьків могли «попросити» купти вакцину.
- У 2014 році область була забезпечена імунобіологічними препаратами на 34%, вакциною БЦЖ – на 88,0% від річної потреби. Протягом трьох місяців 2015 року до лікувально-профілактичних закладів розподілено майже 7 тис. доз вакцини проти туберкульозу. На цей час вакцина БЦЖ є в наявності у достатній кількості. Туберкулін, який використовується для проведення реакції Манту, закуповується за кошти місцевих бюджетів. В зв’язку з недостатнім фінансуванням лікувальних закладів, батькам іноді пропонується придбати туберкулін за особисті кошти або зачекати його закупівлі, - прокоментувала нашому виданню Людмила Стрелкова, начальник відділу надання медичної допомоги профільного департаменту Черкаської ОДА.
Одним словом ситуація виглядає таким чином, що все розраховано на те, що батьки платитимуть, бо це ж не велика сума та й ризикувати протидіяти цій системі мало хто наважиться. Тож і залишається медицина непрозорою, а відтак і корупційною
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter