"Якісний" ремонт черкаських доріг – асфальт зійшов зі снігом
Реклама
Поточний ремонт доріг міста Черкаси проведений у 2014 році виявився неякісним. Така інформація не є відкриттям для містян, бо по бездоріжжю вони мають приємну можливість їздити щодня. Про це пише “Кропива“.
Цифри, м’яко кажучи, невтішні і опосередковано підтверджують наявність явної корупційної та безгосподарної складової у такій важливій справі, як ремонт міських доріг.
Так за даними департаменту житлово-комунального комплексу лише за актами здачі робіт за вересень-грудень 2014 року роботи виконані Черкаським Асфальто-Бетонним заводом визнані неякісними на 13 міських вулицях. І за результатами перевірки потребують усунення переукладання асфальтного покриття на площі в 4 тис. кв. метрів на загальну суму 926 тис. грн. Згідно рамкової угоди, гарантійний термін експлуатації після поточного ремонту мав би складати як мінімум рік після підписання актів виконаних робіт.
Однак за півроку асфальт зійшов зі снігом, а роботи по відновленню покриття не проводяться. Хоча мають бути проведені за рахунок виконавця-гаранта. Очевидно, чи не однією з найважливіших складових якісного ремонту є якість самого асфальту. Якщо буде використовуватися неякісний матеріал, знову повториться існуюча нині ситуація. Це питання нещодавно підняв на сесії Черкаської міської ради депутат Володимир Халай.
Його запит щодо перевірки якості асфальту ПАТ «Черкаський асфальто-бетонний завод» та діяльності цього підприємства підтримали депутати. “Необхідно провести експертизу відповідності нормам ДСТУ асфальтобетонного покриття, точніше його залишків, які залишились після відлиги. Окрім того, акціонерне товариство, 50% якого належить громаді міста, має надати повну інформацію щодо наявності на підприємстві відповідних фахівців, матеріально-технічної бази та фінансову звітність за 2014 рік”, – йдеться у запиті депутата міської ради.
З огляду навіть на наявну публічну інформацію та на порівняльному прикладі інших доріг міста (наприклад ремонт вулиць Канівська та Вербовецького, який виконували різні підрядники і на виході отримали зовсім різний результат – ред.) неозброєним оком помітна явна корупційна схема. Коли один підрядник на тендері явно занижує вартість виконання робіт, щоб перемогти, а в результаті виконує роботи або ж неякісно, або ж не завершує виконання робіт зовсім, вимагаючи ще коштів за додатковими угодами щоб завершити розпочаті ремонтні роботи.
Насамкінець варто відзначити, що головою правління на ПАТ “Черкаський асфальто-беттонний завод” є давній соратник мера Сергія Одарича, Олексій Гужва. Очевидно, що через давні дружні відносини у мера немає претензій до неякісного виконання робіт.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter