За рахунок батьків: у черкаських школах запропонували осучаснити меню
Реклама
Нову систему харчування запропонували впровадити у школах спеціалісти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Відповідно неї, вартість харчування на одну дитину планують збільшити удвічі, урізноманітнити меню та додати у нього більше поживних речовин, вітамінів і мінералів.
Відповідний проєкт реформування харчування представив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.
Сергій Воронов зазначає, що в минулому році цю проблему так і не вдалося вирішити, тому на сьогодні пропонує запровадити нову систему "Про стан організації харчування дітей у закладах у 2019-2020 навчальних роках".
Натепер організація харчування дітей відбувається в 35-ти навчальних закладах загальної середньої освіти.
"Раніше вартість харчування становила близько 9 гривень на одну дитину і ми розуміємо, що це далеко не та сума, якою можна нагодувати дитину. Станом на сьогодні у школах харчуються 12 тис 846 учнів, що складає майже 50% від усіх учнів, які навчаються у нас в місті. Відсоток виконання норм харчування станом натепер становить 42 %, це означає, що наші діти споживаючи таку їжу, не наїдаються і це не той показник, на який ми хотіли б орієнтуватися",- зазначає Сергій Воронов.
Він додає, що департамент провів моніторинг, опитування серед батьків і напрацював таким чином пропозиції щодо поліпшення харчування. Так департамент пропонує фактично у два рази збільшити вартість денного набору для харчування: для учнів 1-4 класів встановити вартість 21,17 грн, а для учнів 10- 11 класів – 27,25 грн. Обсяг фінансових затрат для цього - 26 млн 540 тис. грн.
"Найкращий варіант, як можна цього досягти - це запровадити нову систему співфінансування. Тобто для учнів пільгових категорій, як і раніше, харчування забезпечуватиметься за рахунок міського бюджету. А діти 1-4 класів, які не входять до пільгових категорій, харчуються на умовах співфінансування: 60% - батьки і 40% – з міського бюджету. Ми порахували, що для батьків, діти яких на належать до пільгових категорій, ця сума становитиме орієнтовно 200 грн. на місяць",- зазначив Воронов.
Він додає, що сьогодні за такою системою працюють садочки. А завдяки збільшенню вартості харчування, у меню з’являться амінокислоти, жирні кислоти, мінерали, деякі вітаміни і мікроелементи. В цій сумі також знаходиться і прибуток того підприємця, який виконує послуги харчування.
Також запровадять систему – страва на вибір, завдяки якій, не лише задовольнятимуться потреби учня в харчуванні, а й значно зменшаться відходи і ефективніше використовуватимуться кошти платників податків.
За словами Сергія Воронова планують поповнювати знання учня про принципи раціонального харчування, підвищувати рівень культури харчування.
Нині ж департамент вивчає меню, шукає технолога, пропонує громадськості долучатися до вибору меню. Обіцяють взяти до уваги і збірник страв Євгена Клопотенка, втім погодивши його з технологами та громадськістю.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter