Забудова Замкового узвозу: в Черкаській міськраді обговорили петицію щодо зупинення будівництва
Реклама
Проект рішення щодо петиції, яка була зареєстрована на сайті Черкаської міської ради, щодо зупинення забудови Замкового узвозу обговорили сьогодні, 17 січня, на комісії з питань прав людини та депутатської діяльності.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
Зауважимо, що наразі проект рішення вже є на сайті "Голос", петицію мають розглянути на найближчій сесії міської ради. А перед цим її обговорення має відбутися на комісіях. Нагадаємо, що петиція в рекордний час набрала понад тисячу голосів. Її автор окреслив п’ять основних пунктів, які вимагають активісти, а саме:
1. Скасувати містобудівні умови та обмеження видані Департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради за адресою: місто Черкаси, вулиця Гагаріна 60, до моменту затвердження Історико-архітектурного опорного плану (ІАОП).
2. Провести громадські слухання з питань освоєння території Замкового узвозу та публічний конкурс на кращу проектну ідею.
3. Після реалізації п.1 та п.2 петиції внести відповідні зміни до Генерального плану міста Черкаси або ж детального плану територій.
4. Передбачити видатки на вищевказані заходи у міському бюджеті на 2022 рік.
5. Звернутися до Орендаря ділянки з вимогою виконання своїх обов'язків передбачених статтею 18 Закону України "Про благоустрій населених пунктів". У разі його відмови розпочати претензійну роботу з вимогою відшкодування збитків (у відповідності до статті 19 цього Закону), аж до ініціювання розірвання договору оренди.
У проекті рішенні ж, який уже опубліковано на сайті "Голос", йдеться про задоволення петиції лише частково. У департаменті архітектури та містобудування зазначають, що відповідно до ч. 8 ст. 29 Закону встановлено, що скасування містобудівних умов та обмежень здійснюється за заявою замовника та/або за рішенням суду. Тож цю частину петицію пропонують на сесії міської ради не підтримувати.
"Багато хто плутає, що управління планування та архітектури надає дозвіл на будівництво. Ми його не надаємо. Ми надаємо містобудівні умови та обмеження – це вхідні дані на проектування. А дозвіл надає або державний архітектурно-будівельний контроль, або державна інспекція містобудування", - зауважив в.о. начальника управління планування та архітектури Федір Балаба.
Натомість сьогодні на комісії активісти зазначали, що без скасування містобудівних умов немає сенсу й у проведенні громадських слухань.
"У цьому випадку, якщо петицію підтримають в такому вигляді, в якому вона підготовлена, ці слухання не матимуть жодних наслідків. Бо знову ж таки, як ви говорите, що містобудівна документація вже видана й дозвіл на початок підготовчих робіт уже виданий. Ми можемо провести слухання, але на статус цих документів вони не вплинуть", - зазначив член ГО "Горизонт змін" Артур Чемерис.
На що у представники міської ради відповіли, що скасувати містобудівні умови можна лише за заявою землекористувача або за рішенням суду. Крім того й захаращення території не може бути умовою для розривання договору оренди. Під час обговорення учасники пропонували різні ідеї щодо того, як у цьому питанні знайти компроміс. Зокрема, засновник "Промолоді" в Черкасах Іван Подолян запропонував повторити досвід проекту по Літньому театру в Сосновому бору.
"Вона йшла в три етапи. Перший – це збір ідей та пропозицій. Друге – формування технічного завдання, виходячи з потреб містян, з побажань усіх конфліктуючих сторін, на міжнародний архітектурний конкурс. Він може не носити офіційного статусу, але ми можемо розмістити це на світових майданчиках і в ньому візьме участь велика кількість молодих архітекторів. Це потребує невеликого призового фонду, порядку тисячі чи двох тисяч доларів. Минулого разу ми отримали 800 запитів з 90 країн на те, щоб отримати інформацію по Літньому театру. Ми отримали 38 ескізних проектів, вони дають розуміння того, що там може бути в умовах технічного завдання. І третій етап – експерти серед проектів відбирають проекти, які максимально відповідають нормам законодавства і вже тоді з короткого списку громадськість обирає той проект, який не викличе заперечень", – зауважив він.
Зауважимо, що остаточне рішення щодо підтримки цієї петиції ухвалюватимуть депутати Черкаської міської ради під час голосування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Будинки на вісім метрів нижчі, ніж оглядовий майданчик": власник "Надії" прокоментував забудову Замкового узвозу в Черкасах.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter