Зайві місця в салоні, порушення ПДР та відсутність аптечок: результати раптової перевірки черкаських перевізників (ВІДЕО)
Реклама
Без документів, своєчасного техогляду та з самостійно переобладнаними салонами водії Черкаських автобусів возять пасажирів. Їм влаштували раптові перевірки працівники "Укртрансбезпеки" після ДТП на Житомирщині, в якій загинуло 10 людей.
ЧИТАЙТЕ: Він із Харкова: стало відомо ім'я ймовірного винуватця смертельної ДТП у Черкасах (ВІДЕО)
Про це повідомляє "5 канал".
За техпаспортом у салоні автобуса сполученням "Черкаси-Умань" має бути 27 місць. Проте правоохоронці виявили одне зайве. Вважають, його перевізник встановив сам, але не зізнався.
Водій міської маршрутки №6 мав пройти техогляд машини ще три місяці тому. За те, що не зробив цього вчасно, має заплатити штраф 680 гривень.
"На сьогодні у вас робота закінчена, ми забороняємо експлуатацію тз, допоки ви не усунете недоліки, і не зробите, щоб працювали кнопки аварійного виходу", – зачитав інспектор відділу Управління патрульної поліції Черкащини Євген Шульга.
Щоб водії не попереджали один одного, поліцейські на одному місці довго не патрулюють, а змінюють локації. Контроль виявив, що найбільш поширені порушення – проїзд світлофора на червоний сигнал, неправильний перетин перехресть і зупинки в заборонених місцях.
ЧИТАЙТЕ: Червоний не перепона: черкащани показали в мережі, як їздять місцеві маршрутки (ВІДЕО)
Крім того, контролери виявили порушення з використанням аптечок. В деяких не було предметів для першої допомоги потерпілим.
Дисципліновані водії вважають, що раптові перевірки – потрібна справа.
"Знаєте, у моєму розумінні – пасажирські перевезення – то людські душі, як перевозиш, то ти маєш відповідати за безпеку руху, за безпеку пасажирів", – наголошує водій автобуса Руслан Прибіш.
Пасажири кажуть, що є автобуси, в які страшно сідати, але в людей немає вибору. Тож їздять на тому, що є.
"Ви думаєте, ми вибираємо? У нас один рейс, один нормальний водій, сподіваємося, що за автобусом він дивиться", – каже пасажирка Ніна Сергієнко.
Правоохоронці зупиняли автобуси навмання. За перші два дні перевірили майже сотню перевізників.
"Порушення техстану було зафіксовано два за два дні і порушення дорожніх знаків, дорожньої розмітки, проїзду на заборонений сигнал світлофора, тобто нехтування правил дорожнього руху водіями", – розповів інспектор Валерій Прилуцький.
Кожен п'ятий із перевірених водіїв поїхав додому з протоколом про порушення і приписами поновити документи і відремонтувати транспорт.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter