Банкіри радять заощаджувати у гривнях
Реклама
В умовах складної економічної ситуації та нестабільної валютної політики українці все частіше цікавляться питанням – як правильно заощадити кошти, інформує "MIA Черкаси".
За кваліфікованим коментарем ми звернулися до начальника Управління НБУ в Черкаській області Сергія Забудського.
– Ми живемо на території України і купуємо товари у національній валюті, тому якщо людина збирає свої заощадження на невеликий термін – варто робити вкладення в гривнях. Адже той відсоток, який пропонують комерційні банки за внески у національній валюті, вдвічі перевищує відсоткову ставку за вкладення в іноземній валюті, – зауважив головний банкір області.
За його словами, якщо людина хоче заощадити кошти на півроку чи рік – слід врахувати втрати, яких вона зазнає при обміні валюти. Хоча рівень девальвації, який відбувся у 2014 році, свідчить про те, що в цей період краще було б заощаджувати у доларах. Але такі періоди відбуваються не кожного року.
Стосовно золота – це вже тривала інвестиція, вона не приносить значного прибутку. Нерухомість також не досить вдалий інструмент заощаджень, тому що вона має властивість знецінюватися.
Отже, можна зробити висновок, що найбільш оптимальний варіант – це зберігати заощадження у національній валюті, для деверсифікації ризиків – частково в іноземній. Якщо ж ідеться про довгострокову інвестицію – доцільно вкласти гроші в золото.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter