Черкащани можуть отримати пільги на комуналку, якщо заробляють менше 1710 грн
Реклама
З 1 липня змінюється порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги окремим категоріям громадян.
Кому надаватимуться пільги з урахуванням доходів:
Особам, які мають на них право відповідно до Законів України:
– “Про міліцію”
– “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (крім громадян, віднесених до І та ІІ категорії)
– “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (крім інвалідів війни та учасників бойових дій)
– “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”
– “Про освіту”
– Основ законодавства України про охорону здоров’я
– “Про бібліотеки і бібліотечну справу”
– “Про захист рослин”
– “Про жертви нацистських переслідувань”
– “Про охорону дитинства”
– “Про соціальний захист дітей війни”
– “Про культуру”
– Кодексу цивільного захисту України
З урахуванням доходів надаватимуться пільги:
з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів.
Пільги надаватимуться за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
У 2015 році розмір соціальної податкової пільги складає 1 710 грн.
До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами, поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним. Однак, це не стосується одноособових пільг, які надаються, зокрема, дітям війни.
Пільговики повинні надати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика за встановленою формою та довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за цей період.
До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:
1) пенсія;
2) заробітна плата;
3) грошове забезпечення;
4) стипендія;
5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
6) доходи від підприємницької діяльності.
Звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення та заповнити декларацію про доходи необхідно пільговикам, до сукупного доходу яких входять перелічені вище доходи, крім осіб, які отримують лише пенсію та соціальні допомоги.
У встановленому порядку підприємства протягом шести місяців надають пільговикам відповідні пільги. Після закінчення шести місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter