Черкащани із жовтня будуть платити за сміття по-новому
Реклама
Від жовтня за вивезення будівельних відходів, старих меблів чи електробрухту сплачуватимуть лише ті черкасці, яким це буде потрібно. Цю послугу виключать зі складової тарифу на "комуналку". Таке рішення десятьма голосами "за" ухвалили члени виконавчого комітету.
Запровадити таку практику в Черкасах намагаються з 2013-ого року. Утім дату набрання чинності відповідного рішення вже кілька разів відтерміновували, повідомляє прес-служба міської ради.
Під час обговорення проблеми вивезення великогабаритних відходів виникло немало дискусій. На думку міського голови Сергія Одарича, запровадження нового принципу достатньо справедливе, мовляв, кожен має платити за себе. А поки ж, за вивезення, приміром, старого сусідського дивану чи сантехніки оплачують усі мешканці будинку.
"Ще з радянських часів існувала ця несправедливість. Люди, які жили в достатку, робили ремонти, купували нові меблі, викидали стару техніку. А за вивезення цього сміття платили всі, зокрема й ті, що десятками років не могли собі дозволити цього, – акцентує Сергій Одарич. – Справедливо, щоб кожен платив за те сміття, яке він згенерував. Зараз у тариф закладають кошти і на ремонти дахів будинків, і на ремонт під’їздів, люди сплачують за це, а гроші фактично списуються на вивезення негабаритного сміття".
Серед побоювань, про які йшлося на засіданні, є те, що деякі несовісні черкасці будівельні відходи, старі меблі чи техніку просто складатимуть на вулицях. Натомість міський голова висловив упевненість: щонайменше дві третини цього сміття відразу цивілізовано вивозитиметься за запропонованим механізмом.
"Дійсно, із частиною людей доведеться попрацювати, десь включатися в цей процес нашим СУБам, десь управлінню інспектування. У разі необхідності – застосовувати штрафні санкції, – зазначив мер Черкас. – Загалом же власника негабариту елементарно простежити. Усі мешканці того чи того будинку добре знають, у якій з квартир роблять ремонт, де розбирають перегородку, де міняють техніку. Тож дізнатися, хто викинув, для прикладу, старий диван, – без проблем, бо це знають усі в під’їзді. Більше того – аби в людини з’явився так би мовити "негабарит" вона витрачає як мінімум кілька тисяч гривень. На мою думку, при цьому вона зможе заплатити, умовно, ще сто гривень за те, щоб вивезти стару річ".
Зрештою члени виконавчого комітету таки ухвалили рішення, яке передбачає зміну системи вивезення будівельних і великогабаритних відходів. Для цього потрібно лише зателефонувати в будь-яку організацію, яка займається вивезенням таких відходів, і домовитися про час вивезення. Вивезти великогабаритний непотріб на сміттєзвалище можна й самостійно, але для цього варто придбати спеціальний талон у КП "Черкаська служба чистоти". Цей документ дозволить людині безперешкодно заїхати на полігон твердих побутових відходів і позбутися свого сміття.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter