Черкаси без світла: як захистити техніку?
Реклама
«Черкасиобленерго» щодня інформує про відключення світла і подає перелік вулиць, проте для багатьох мешканців вимкнення електроенергії стає неприємним сюрпризом. Як у таких випадках вберегти побутову техніку?
Переліку вулиць, на яких вимикатимуть світло, недостатньо споживачам, адже у графіках відключень не вказується, відколи й доки не буде електроенергії. Тим часом в обленерго надходять численні скарги щодо зіпсованої техніки, яка не витримала раптових вимикань світла.
Від раптового вимкнення світла холодильники чи пральні машинки не повинні постраждати, - стверджують фахівці. А от на комп’ютер варто встановити блок безперебійного живлення. Однак, коли вмикають світло, відбуваються перепади напруги. Як правило, побутові стабілізатори мають невелику потужність, тож не можуть допомогти захистити одразу і комп’ютер, і пральну машинку, і решту техніки. Тому при вимкненні напруги варто одразу вимкнути із мережі побутові прилади: холодильники, пральні машинки, мікрохвильові печі. А коли подадуть струм – поступово вмикати техніку.
Ще один недорогий і ефективний варіант захисту – реле контролю напруги. Цей прилад захищає усі підключені до нього пристрої і прилади від стрибків напруги. Бувають реле, що вмикають у розетку, для одного електроприладу, та реле на весь будинок чи квартиру, що встановлюють біля електролічильників. Також можна поставити мережевий фільтр, який захищатиме від невеликих перепадів напруги один електроприлад, наприклад, комп’ютер, телевізор або холодильник. Однак від великих стрибків напруги він все одно не врятує. Бувають стабілізатори, які, на відміну від мережевого фільтру і реле, захищають електротехніку без її відключення. Але вони значно дорожчі.
Також можна придбати альтернативні джерела світла – аварійні світильники та ліхтарі. Ціна хорошого ліхтарика стартує від 100 гривень, а аварійного світильника – 105-250 грн. Новинкою сезону, за словами експертів, є бездротова лампа, що працює на пальчикових батарейках, приблизна ціна якої 70 гривень.
Тим, хто вирішив придбати генератор, треба врахувати, що за останні півроку середня ціна на ці прилади підвищилася на 25%. У травні середня вартість генератора становила 4 000 грн., а у грудні – вже понад 5 000 грн.
Якщо ваша техніка не пережила чергового відключення електропостачання – можна спробувати відстояти свої права споживача в суді. Але варто пам’ятати: якщо на енергоринку криза, відключення аварійні, то вину енергопостачальної організації доводити буде дуже складно.
За матеріалами lvivpost
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
Источник: http://novyny.cherkasy.ua/