Черкаська студентка-відмінниця залишиться без стипендії?
Реклама
Студентка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького склала всі екзамени на «відмінно», та попри це стипендію дівчина не отримає.
Своє невдоволення з цього приводу висловила студентка четвертого курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій Анна Ішечкіна на своїй сторінці у Facebook. За її словами, згідно з новими рейтингами відмінниця не увійшла до 45% студентів, які претендують на стипендію.
Про це Анна дізналась випадково і дуже розчарована, оскільки запевняє, що всі іспити склала на п’ятірки: «Протягом усіх років навчання в університеті я єдина з групи складала іспити на «відмінно» та отримувала підвищену стипендію. Але з січня ситуація змінилася».
Студентку також обурює факт, що керівництво ВНЗ не попередило належним чином про зміни в умовах нарахування стипендії.«Про постанови КМУ чули ще давно, але на час складання сесії ніхто про нові правила не казав. Як виявилось, під ялинку, 28 чи то 29 грудня керівництво Черкаського національного університету зробило незабутній подарунок - затвердило нові положення, за якими для нарахування стипендії враховуються і заліки, і іспити», - пише Анна Ішечкіна у мережі.
Тобто відтепер відмінні оцінки за екзамени з основних предметів – не запорука підвищеної стипендії. Окрім балів за іспити враховуватимуться також оцінки за заліки з непрофільних предметів. Таку ситуацію студентка називає парадоксом: «Виходить такий парадокс: студент, що має трійку за іспит буде на стипендії, на відміну від тих, хто має п’ятірки. І невже можна прирівнювати, пардон, фізкультуру до важливих і складних профільних предметів».
Керівництво ВНЗ відреагувало у коментарях на обурливий пост студентки. Перший проректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мойсієнко запевнив, що бити тривогу ще зарано. Оскільки зараз лише проводять моніторинг успішності студентів за підсумками першого семестру 2016/2017 навчального року та обирають найбільш прийнятну модель визначення рейтингового балу студента.
Проректор також поінформував, що напередодні на засіданні Спілки ректорів він отримав проект Примірного порядку формування рейтингу успішності студентів ВНЗ, який мало розробити МОН для реалізації постанови КМУ № 1050 від 28 грудня 2015 р.
«Цей проект вибудувано на тих же підходах, що й наше положення:
1) рейтинг визначається на підставі підсумкових оцінок з дисциплін (навчальних предметів), захистів курсових робіт (проектів) та звітів практик і т. д.;
2) перелік таких показників встановлюється вченою радою ВНЗ. У другому семестрі 2016/2017 навчального року - не пізніше 15 лютого 2017 р.;
3) загальний ліміт стипендіатів (40-45 %);
4) Рішення про призначення приймає стипендіальна комісія, до якої мають входити 50 % студентів», - запевнив Мойсієнко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter