Черкаський бізнес виступив проти ідеї "муніципальних" інспекторів праці
Реклама
Зменшити «вбивчі» штрафи за порушення трудового законодавства та не надавати органам місцевого самоврядування повноважень перевіряти підприємства.
З таким проханням до Кабінету Міністрів і Верховної Ради звернулися представники черкаського бізнесу.
Проблеми на місцях вони обговорили спільно з народним депутатом Олегом Петренком і заступником голови обласної адміністрації Ярославом Березанем на засіданні обласного об’єднання роботодавців, інформують Вечірні Черкаси.
– Впровадження «муніципальних» інспекторів праці, як зараз пропонує Кабінет Міністрів, нікого не влаштовує, – заявила голова черкаської міської профспілки «Солідарність» Ольга Ракова. – Як можна надавати повноваження інспекторів праці місцевим органам самоврядування, зважаючи на те, які там корумповані чиновники? І вони зможуть приходити і перевіряти підприємства в будь-який час. Якщо їх не впускатимуть – можуть виписати штраф 320 тис. грн.
Її стурбованість підтримали й решта присутніх підприємців. Дехто також обурювався тому, що через підвищення мінімальної заробітної зросте собівартість продукції.
– Фактично нам доведеться або підняти ціну на продукцію, або більше виробляти. Але щоб більше виробляти товарів, мені потрібно розуміти, куди я її реалізую. В такому вигляді, як є, все йде до знищення місцевих виробників, – обурився директор підприємства "Лавента" Леонід Ярем'юк. – Для чого було прирівнювати фахову людину з вищою освітою і ту, яка сидить на прохідній і дивиться телевізор? Це було безглуздо і неправильно. Треба закони робити такими, щоб люди хотіли виходити з тіні, бо так правильно і так краще. А виходить навпаки.
У народного депутата Олега Петренка присутні просили підтримки законопроекту № 5711, який покликаний зробити трудове законодавство більш лояльний і справедливим до підприємців у частині зменшення штрафів. Нардеп гарантував підтримку закону в сесійній залі.
Він також виступив проти проекту постанови Кабміну, яка може призвести до утворення підрозділу інспекторів праці, підпорядкованому органам місцевого самоврядування.
- На моє переконання, поява такого проекту постанови свідчить про те, що в Україні явно згортається політика дерегуляції. По суті, створюються нові каральні органи з явними ознаками корупційної складової вже на стадії проекту.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter