На Черкащині найчастіше крадуть цигарки, алкоголь, каву, цукор і ковбасу
Реклама
Із початку року в області скоєно 435 крадіжок із магазинів. Із них 185 крадіжок із проникненням, пишуть «Вечірні Черкаси».
Розбирають стіни й заходять через дах
Як зазначив начальник управління карного розшуку УМВС України в Черкаській області Олександр Козубенко, у 98% крадіжки скоюють у сільській місцевості, тобто там, де немає охоронної сигналізації, там, де магазин розташований у відлюдному місці. Найчастіше до магазину проникають, віджавши ролет, зламавши решітку, вибивши двері. Але бували випадки, що до залу магазину потрапляли, розібравши дах.
У такій категорії, як крадіжка з проникненням, найчастіше крадуть цигарки, алкоголь, цукор, картки поповнення рахунків. Такий товар є топовим і для крадіжок вільним доступом. Користуються популярністю і ковбасні вироби.
За словами начальника Придніпровського райвідділу міліції Анатолія Петраківського, часто на крадіжки з магазинів ідуть не заради того, аби з’їсти або випити вкрадене самому, а для того, щоб, продавши викрадений товар, придбати, наприклад, порцію наркотиків.
– Часті й спонтанні крадіжки. Так, наприклад, пили_пили й недопили. Поїхали і попалися в якомусь магазині на крадіжці, – говорить Олександр Козубенко. – Але є й групові крадіжки. Так, затримано групу з трьох осіб, які причетні до 12 епізодів крадіжок. Чоловіки “бомбили” магазини, сільради, клуби, виносили техніку – ноутбуки, комп’ютери, принтери.
Грабіжники часто проявляють особливу фантазію. Так, був такий випадок, коли в приміщенні, розділеному на три частини, і в одній з яких розташовано магазин, були встановлені міцні решітки, металеві двері, на замок наварено обрізок труби. Але поруч розташована невеличка контора зі звичайними вікнами й дверима. Грабіжники вибили там двері, розібрали стіну й через неї проникли до магазину. Були випадки, коли горе_злодій виймав шиферину з даху, проникав до магазину, а виходив без проблем через вихід на горищі.
У Черкасах, по вулиці Ільїна, спроба молодика обікрасти магазин зазнала фіаско. Черкащанину геть не спалося, адже сигнал на пульт централізованого спостереження Державної служби охорони (ДСО) надійшов о пів на четверту ночі. Наряд групи затримання Управління ДСО був на місці за хвилини.
Порушення цілісності об’єкта та слідів проникнення не виявили, однак у магазині був сторонній – 32-річний житель Смілянського району. Чоловік був п’яний і складав у торбу все вподобане.
Купи – продай
Крадіжки вільними доступом, коли товар можна приховати в сумці, одязі, найчастіше скоюють там, де є великі супермаркети, у Черкаському, Смілянському, Золотоніському, Канівському районах.
У селах знаходять вихід і ставлять сигналізацію, після спрацювання якої на мобільний телефон власника надходить тривожне повідомлення.
– Коли відбувається проникнення в охоронюваний об’єкт, власнику магазину надходить повідомлення, – зауважив Олександр Козубенко. – Так, у Драбівському районі в магазині була встановлена така сигналізація. Тричі було спрацювання. Двічі власник виїжджав до магазину і нічого підозрілого не виявляв. Третє спрацювання, о другій ночі, він проігнорував, хоча і жив через три квартали від магазину, і це стало на руку грабіжникам, адже була винесена чимала партія чаю й кави.
Мета в усіх грабіжників одна – матеріальна нажива. Алкоголь, чай, каву можна перепродати й заробити. У районі 22 села: в одному селі вкрав, у п’ятому – продав і на цьому заробив.
Це вигідно й тому, хто продає, і тому, хто купує, бо він перепродасть товар значно дорожче. Але слід пам’ятати, що за систематичну скупку краденого, тобто з умислом, людину можна притягнути до відповідальності.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter