На Черкащині немає кому слідкувати за формуванням цін на продукти
Реклама
Черкаси не застраховані від повторення продовольчої істерії, якій піддалися черкащани два тижні тому, коли з магазинів масово вимітали цукор, брошно та крупи, а торгові полиці пустіли за лічені хвилини, пише Про Все.
Причина в тому, що в області немає конролюючого органу, який би корегував цінові процеси.
Як тоді, так і зараз в Черкаській облдержадміністрації запевняють, що саме тих продуків, які так масово розгрібали, в області вдосталь.
– Цукру в нас понад 55 тисяч тонн, що забезпечує 8-ми місячну потребу області. Понад 360 тисяч тонн маємо продовольчої пшениці, така кількість може повністю забезпечити виробництво борошна. Так само споживчий ринок забезпечено і гречаною крупою, вона є на складах. Тобто таких продуктів вдосталь, – запевняють у Департаменті економічного розвитку і торгівлі Черкаської ОДА.
Та попри це уникнути продовольчої істерії не вдалося. На думку директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Черкаської ОДА Романа Карманніка, частково в цьому винні самі покупці, які піддалися паніці. Не готовими виявилися й магазини.
– Вони не могли спрогнозувати, що всі різко кинуться купувати, – каже він.
Не відкидають в ОДА і те, що притримати товари, аби потім підвищити на них ціну, могли і постачальники. Утім зафіксованих фактів, які б це підтверджували, немає. Та й органу, який би контролював ці процеси нині теж не існує. Раніше ці функції покладалися на інспекцію контролю за цінами.
-Це той орган, який контролював процес ціноутворення. Нині інспекція в стадії ліквідації і вона вже нічого не перевіряє. На мою думку, в області повинен бути орган, який за потреби би міг з’ясувати дійсну ціну товару безпосередньо на підприємстві, – наголошує Роман Карманнік.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter