На Черкащині за рік майже вполовину поменшало банків
Реклама
Із початку воєнної кризи у країні на Черкащині із 64 банківських представництв закрилися 28. Із них 22 – вже відправлені на ліквідацію, 6 – під дією тимчасової адміністрації.
Про це виданню “ІнфоМІСТ” розповів начальник обласного управління Національного банку України Сергій Забудський.
Крім того, в області продовжують працювати банки, у яких не введена тимчасова адміністрація, але вони мають фінансові проблеми і не повертають людям кошти. Ці банки створюють негативне сприйняття банківської системи загалом, каже Сергій Забудський.
Пропорційно до зменшення банків, збільшується кількість безробітних банкірів. Таких в області вже кілька тисяч. Левова частка із них на біржу пішли з Нацбанку, через реорганізацію у його системі.
– В територіальному управлінні Національного банку скорочено службу банківського нагляду, підрозділ валютного контролю та ліцензування, попереджений про скорочення відділ економічної роботи та грошово-кредитних відносин, юридичний сектор, відбувається часткова передача функцій, які здійснюють обслуговуючі служби на аутсорсинг). В подальшому очікується, що територіальні управління Нацбанку, в основному, будуть здійснювати лише емісійно-касову роботу, спрямовану на забезпечення економіки регіону готівкою, розповідає Сергій Забудський. – Співробітники Національного банку, які здійснювали контрольні функції, відповідно до Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, протягом року після звільнення не мають права працювати у банківських установах. До того, ж специфічна банківська освіта обмежує у виборі іншої роботи поза банківською системою.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter