На Черкащині суттєво завищені тарифи на тепло
Реклама
Майже 76% підприємств ТКЕ по Україні завищують вартість послуг з опалення.
Такі результати дослідження презентували у ГО "Публічний аудит".
Маніпулювання здійснюється за рахунок відсутності обліку теплової енергії. Тим більше, що система розрахунку вартості опалення є застарілою, адже люди сплачують не за спожиті Гкал, а за квадратні метри з застарілими завищеними нормативами тепловитрат.
За розрахунками "Публічного аудиту", вартість централізованого опалення для підприємств ТКЕ, з усіма податками та іншими витратами, становить 623,88 грн/Гкал (з ПДВ). В рамках цієї ціни постачають тепло лише 24% вітчизняних підприємств, і середній тариф по Україні вищий майже на 50 грн.
"Рекордсменами" по вартості тепла в Україні є: Київ (720 грн/Гкал), Черкаси (734 грн.), Чернігів (740 грн.), Рівне (764 грн.), Суми (773 грн), Херсон (781 грн), Харків (905 грн).
Величезною проблемою залишається відсутність обліку теплової енергії та оплата не за фактичні Гкал, а за метри квадратні. Адже це дозволяє постачальникам маніпулювати з температурою, яка подається в приміщення, а також використовувати при розрахунку вартості опалення завищені застарілі нормативи витрат тепла, підкреслюють фахівці.
Якщо Київ у цьому опалювальному сезоні увійшов до трійки лідерів за кількістю лічильників тепла з показником у 77%, поступившись лише Хмельницькій і Львівській областям, то в багатьох областях цей показник дуже низький. Так, Волинь обладнана лічильниками на 38%, Харківська та Дніпропетровська області – на 37%, Черкаська – 32%, Полтавська – 31%, Одеська – 28%. Найгірша ситуація з обліком на Тернопільщині – там є лічильники лише у 7% домогосподарств.
Споживачам треба бути особливо уважними до температурних показників в оселі, і не боятися вимагати перерахунку, якщо вони не відповідають нормативним 18 градусів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter