Небезпечний скімер "з’їдає" гроші черкащан
Реклама
Ви приходите до банкомату, знімаєте потрібну суму, а згодом виявляєте, що ваша картка порожня. У такій ситуації опинилося близько сотні черкащан. Усі вони потрапили на гачок скімер-шахраїв, пишуть Вечірні Черкаси.
Хто не знає: скімер – мініатюрний пристрій, який зчитує всі дані з магнітної стрічки на картці. Він може накопичувати вкрадену інформацію про картку. Скопіювавши інформацію і виготовивши дублікат картки, злочинці знімають усю вашу суму.
За словами т.в.о. начальника відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Черкаській області майор міліції Богдана Горбачова, скімери виявляли у Черкасах та Смілі. На гачок спритників потрапило близько 100 черкащан. Із карток жителів області по скімеру за мить злетіли сотні тисяч гривень. З початку року, на щастя, жодного скімер-шахрайства не зафіксовано.
Богдан Горбачов не приховує: діють шахраї професійно. Виготовляють спеціальну накладку. Жертва, проводячи певні операції в банкоматі, вставляє картку, натискає цифри, а накладка зчитує всю цю інформацію. Відповідно, володіючи цією інформацією, без проблем можна зняти кошти.
Неозброєними оком не можна визначити, що на банкоматі наявна така пастка.
Окрім такого виду шахрайства, найбільш поширеними в області залишаються злом клієнт-банка, коли з фірми на фірму переганяють досить солідні суми – мільйони. Володіючи реквізитами фірми, шахраї зламують доступ до її рахунку, за п’ять хвилин кошти переводять на підставну фірму. А в подальшому з цієї фірми кошти йдуть на осіб, які отримали банківські картки, а ті передають гроші організаторам, які спілкуючись по скайпу і не знаючи один одного, розраховуються з хакерами. Скайп, за словами Богдана Горбачова, не прослідковується ніякими негласними слідчими чи оперативно-розшуковими заходами.
Використовуючи сайти OLX (колишній Сландо), інтернет-аукціон aukro, шахраї дають завідомо неправдиві оголошення про продаж побутової техніки, засобів гігієни, запчастин до автомобілів та ін. Потерпілі телефонують на вказані в оголошенні номери і спілкуючись, «купуються» на низьку ціну товару. Шахраї надають номери карток, куди просять перерахувати кошти. У підсумку потерпілі лишаються і без товару, і без грошей. Або якщо ви продаєте річ, просять назвати реквізити картки, на які шахрай перерахує гроші, а товар відправиться експрес-доставкою. Шахраї дізнаються, кому належить картка і телефонують від імені банку з проханням заблокувати картку, оскільки з неї зняті відповідні кошти. Просять назвати пароль, аби дізнатися, хто зняв гроші.
Однією з проблем розкриття даного виду злочинів Богдан Горбачов називає те, що взявши ухвали суду на тимчасовий доступ до банківської таємниці, їх направляють до Дніпропетровська, оскільки такі виїмки в Черкасах не проводяться, адже архів усіх справ і кредитних історій знаходиться у Дніпропетровську.
- Ухвали, відправлені у грудні-січні, до цього часу не виконані, що унеможливлює розкриття даного виду шахрайства. Якби виїмки проводили на місцях, в Черкасах, було б простіше вийти на шахрая, провести слідчі дії і направити справу до суду, – аналізує Богдан Горбачов. – Як правило, до більшості епізодів, а їх буває і до сорока, причетний один злочинець.
Покарання за шахрайства, згідно з ч.3 ст. 190 ККУ, – позбавлення волі від 3-7 років.
Ще один поширений вид шахрайств – обмін товаром. Так, ви маєте бажання обміняти свій мобільний на іншу модель. Відправляєте свою модель шахраю, а навзаєм отримуєте в коробці у кращому випадку коробку сірників.
Також почастішали випадки, коли під приводом допомоги українським воїнам в АТО телефонують і просять допомогти, надаючи карткові реквізити.
- Зрозумійте, що ви допомагаєте не армії, а шахраям. Якщо ви стали жертвою шахраїв або є інформація про такий вид шахрайства, звертайтесь у відділ боротьби з кіберзлочинністю (вул. Грибоєдова, 62), – наголосив Богдан Горбачов.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter