Скільки грошей проїдають черкаські чиновники та політики?
Реклама
Черкащани почали економити на продуктах харчування. Навіть не надто дорогі харчі стали багатьом не по кишені, а дехто навіть почав економити на хлібі. Таку тенденцію у черкаських магазинах спостерігають упродовж останніх трьох місяців. Чи зачепило тотальне подорожчання черкаських посадовців та політиків, скільки коштів витрачають вони на їжу та чи почали на чомусь економити, дізнавалося «Про все».
Депутат Черкаської обласної ради Наталія Старікова розповідає, що разом із чоловіком на харчі витрачають близько двох тисяч гривень у місяць.
– Нас двоє, а син господарює окремо. Після того, як ціни почали рости, ми прискіпливіше стежимо за витратами і значно ретельніше придивляємося до цінників, ніж то було колись. А як же тоді пенсіонери, чи ті, хто не мають роботи, – каже Наталія Старікова.
До магазину вона ходить раз у тиждень. Сума витрат такого одного походу – близько 500 грн. Добре підсобляє і город у селі.
– Картоплю для борщу зі сватами заготовляли. Якби не було городу, то навіть не знаю, як би родина виживала, – зазначає пані Наталія.
Депутат Черкаської міської ради Армен Акопян каже, що у його родині, яка складається з чотирьох осіб, купівлею продуктів харчування займається дружина. В місяць витрачає на це кілька тисяч гривень.
– Можу помилятися, але думаю, що це десь 2,5 – 3,5 тисяч гривень. Максимум – 5 тисяч, – каже депутат. – На рахунок економії, то звичайно почали економити. Якраз останнім часом про це розмовляли. Передусім, один і той же товар в різних супермаркетах і на базарі може відрізнятися ціною. На пошук дешевшого потрібно тільки більше часу. Менше купуємо якихось десертів, солодкого і т.д. І, звичайно, в піст намагався стримувати себе в їжі і це також є однією з причин меншого витрачання коштів на продукти.
Близько тисячі гривень в місяць на придбання харчів на стіл витрачає родина заступника голови Черкаської облдержадміністрації Віталія Коваля.
– У нашій родині чотири особи. Варто врахувати, що і в дружини, і в мене батьки ведуть домашнє господарство, тому овочі вирощуємо самі й потім зберігаємо в погребі. Ось 1 травня знову їхатимемо саджати картоплю, – розповідає чиновник. – Що ж до економії, то вона таки відчувається. Скажімо, якщо раніше дітям купували сирки та соки, то тепер замість соку відкриваємо компоти.
Депутатка Черкаської обласної ради Любов Майборода розповідає, що відчутних змін на її родинному столі немає.
– У нас сім’я невелика. Діти живуть окремо. На продукти харчування витрачаємо десь близько 2,5 тисяч. Наші доходи відчутно зменшилися, адже тепер я позбавлена пенсії, – зауважує Любов Майборода. – Та ми не вибагливі. Будемо менше одягу купувати, але в їжі собі не відмовлятимемо.
Депутат обласної ради Анатолій Бондаренко зазначає, що в таких питаннях краще знається його дружина.
– Багато продуктів привозимо з Лисянщини, де в нас є господарство. Тому, якщо щось і купуємо, то тільки найнеобхідніше, – каже Анатолій Бондаренко й додає, що і сам помітив здорожчання харчів. – Наприклад, на одну й ту ж суму ще наприкінці року можна було купити більше продуктів, ніж зараз.
За словами очільника обласної “Батьківщини”, на їхню родину з чотирьох осіб у місяць йде близько двох тисяч гривень.
Депутат Черкаської міської ради Роман Діскант, відповідаючи на запитання “Про все” наголосив, що його родина на їжі взагалі не економить.
– Ми як харчувалися, так і харчуємося. В мене вдосталь доходів, тому на їжі не економимо, – сказав депутат.
Щоправда, суму місячних витрат не вказав, пояснивши, що точно не знає.
У сім’ї голови Черкаської РДА Костянтина Омаргалієва на купівлю їжі витрачають дві тисячі гривень.
– Якщо раніше за сто гривень можна було багато чого купити, то сьогодні за цю суму хіба що палку ковбаси придбаєш. Та у нашій родині питаннями покупок займається дружина. Але я скажу, що допомагають родичі, які привозять нам овочі. Тому, якщо й купуємо щось, то це хліб, м’ясо, тобто не сильно багато, – каже Костянтин Омаргалієв, у родині якого двоє осіб.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter