Суд не захотів, щоб Азот став банкротом
Реклама
Госпсуд Черкаської області відмовив дочірній компанії НАК “Нафтогаз України” “Газ України” у порушенні провадження у справі про банкрутство великого виробника мінеральних добрив підприємства “Азот” (Черкаси).
Про це йдеться судовому визначенні, текст якого мають “Українські новини“.
“Розглянувши обґрунтування вимог кредитора, господарський суд вважає, що немає достатніх підстав для порушення провадження у справі про банкрутство “Азоту”, – йдеться в ухвалі суду.
У своєму рішенні суд посилається на те, що вартість майна черкаського “Азоту”, станом на 29 січня 2015 складає 1 318,5 млн гривень, а вартість всіх активів – 5 958,4 млн гривень, що суттєво перевищує заявлені вимоги кредитора – 181,1 млн гривень.
Суд вказує на те, що протягом 2014 підприємство сплатило 489,96 млн гривень податків до місцевого та державного бюджетів.
При цьому станом на кінець 2014 року “Азот” не мав заборгованості ні перед державою, ні заборгованості по зарплаті (штат працівників – 4396).
Також в судовому визначенні зазначено, що, згідно з постановою уряду №1743 від 23 грудня 2004 року, черкаський “Азот” входить до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки України.
У тексті визначення госпсуду Черкаської області також зазначено, що до початку судового засідання 6 лютого кредитор направив до суду заяву про відкликання своєї заяви про порушення провадження у справі про банкрутство “Азоту”.
“У судовому засіданні представник кредитора заяву про відкликання заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ПАТ” Азот “підтримала, скориставшись правом не вказувати мотивів відкликання”, – йдеться в судовому визначенні.
Суд відмовився задовольняти цю заяву про відкликання, оскільки воно було подано після початку підготовчого засідання суду по даній справі.
Як повідомлялося, черкаський “Азот” входить до холдингу Оstchem, об’єднуючий підприємства азотної хімії Group DF, і спеціалізується на виробництві азотних мінеральних добрив (аміак, карбамід, аміачна селітра, КАС), капролактаму, іонообмінних смол та іншої продукції.
Group DF – диверсифікована міжнародна група компаній, бізнес якої представлений в 11 країнах Європи та Азії.
Основні напрямки діяльності групи – азотний, титановий, газовий і банківський бізнеси.
Засновник і власник Group DF – бізнесмен Дмитро Фірташ.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter