Свята не винні: експерт пояснив, чому долар пішов угору
Реклама
Цьогоріч у бюджеті держави курс долара заклали по 27,2. Проте на календарі тільки 6 січня, а в обмінниках Черкас долар продають уже по 28 гривень, і це не межа.
За офіційною версією, у знеціненні гривні винні свята, проте голова Комітету економістів України Андрій Новак у коментарі сайту vikka.ua спростовує це твердження.
"Те, що наразі відбувається з курсом гривні ніяк не пов’язано зі святковими днями, як це подає НБУ. На свята ця тенденція навпаки має бути зворотна – через зниження падіння доходів українці проводять свята в Україні, а не за кордоном, тож їм потрібна перш за все національна валюта. Те, що НБУ здорожчання долара пояснює святами не повинно дивувати, бо щосезону девальвацію гривні вони пояснюють приходом весни, літа, випадінням снігу", – зазначає експерт.
Більше того, за словами голови Комітету економістів, в Україні вже більше року немає жодних економічних причин і підстав для знецінення гривні. Така девальвація є штучною, запрограмованою Урядом та НБУ, щоб наповнювати центральний та місцеві бюджети та, з іншого боку, задовольняти апетити експортерів.
"Якщо побачите чи почуєте прогноз курсу – це не більше, ніж фікція, тому що в нас немає бази прогнозування, а саме немає курсової стратегії. У такій ситуації ми можемо тільки фантазувати. Єдиний орієнтир – це так званий середньорічний прогноз курсу, закладений у Держбюджеті на 2017 рік. Але це дуже умовно, бо, для порівняння, у бюджеті на 2016 рік долар мав бути у межах 24,1-24,4, а насправді курс був значно вищим", – зауважує Андрій Новак.
При такому банкопаді і непрогнозованому курсі долара експерт рекомендує тримати заощадження в іноземній валюті.
"Це єдиний вихід до того часу, доки не буде повернута довіра до гривні", – констатує голова Комітету економістів України.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter