У Черкасах знову подорожчає хліб
Реклама
У березні ціни на хліб у Черкасах знову злетять угору.
Про це в коментарі “Про все” розповіла директор ТОВ “Черкасихліб” Олена Татарінова. І хоч вартість хлібобулочних воробів з кожним місяцем збільшується на 20-30 %, на смаках пересічних черкащан це ще не позначилося.
У «Черкасихлібі» твердять, що змушені підняти ціни через подорожчання усіх складових: борошна, цукру, олії, електроенергії, газу та паливно-мастильних матеріалів. Саме ці чинники призводять до підвищення собівартості виробництва.
– У лютому різні види хлібу подорожчали на 20-30% і будуть дорожчати в березні ще на 20-30%. Це не просто наші забаганки, ми розуміємо, що хліб – це соціальний продукт, але на це є причини. По-перше, у нас велике підприємство, тисячі працюючих, яких потрібно забезпечувати роботою і заробітною платою. По-друге, сильно подорожчали абсолютно всі складові хліба. Якщо порівняти ціни на борошно у грудні і зараз, то воно здорожчало на 60 %. Газ, який використовується для виробництва технологічного тепла (для розігріву печей тощо), здорожчав майже на 50%. Газ на заправках подорожчав із 8 грн 80 коп. до 14 грн 50 коп., – повідомила Олена Татарінова.
На скільки буде дорожчати той чи інший вид хліба залежатиме від сорту борошна, яке використовується для його приготування. Але поки черкащани не почали економити на хлібі, навпаки, зараз як і протягом останніх чотирьох років вони надають перевагу хлібу із борошна найвищого класу.
– Люди зараз звикли до того, що якщо вже платити гроші, то їсти щось якісне. Зараз досить високі вимоги від покупців до якості продукту. Гірше, але дешевше, брати особливо не хочуть. Люди хочуть батон, який готується із борошна вищого гатунку. А батон із борошна першого гатунку відрізняється за смаком. Ми пробували запустити такий соціальний батон, але він погано пішов. Сьогодні хліб зменшується у відсотках споживання, переважно люди купують батон. Якщо раніше на Черкащині популярним був хліб сірий, який готують із борошна другого гатунку, то сьогодні користуються попитом хлібці висівкові, – зазначила директор ТОВ “Черкасихліб”.
Також вона зазначила, що як такого соціального хлібу у продажі немає, оскільки немає соціального борошна.
– У нас 70 % продукції є соціальною, оскільки там окрім муки, води і дріжджів більше нічого немає. Проте у наших фірмових точках ми з 18.00 продаємо продукцію, яку за день не було реалізовано, по 5 грн за кг. Проте люди не особливо купують такі вироби. Ця продукція гарно упакована, нарізана, вона однозначно дорожче коштує в магазині. Просто продукт вже вироблений і його не продали, тому нам вигідніше його реалізувати. Трішки “сарафанне” радіо спрацьовує і люди починають купувати. Але багато хто соромиться – чи розцінюють це як подачку, чи кажуть, що купують собаці. Але з такого хліба можна посушити смачні сухарі, а з батона вибрати м’якіть і використати на котлети, – говорить пані Олена.
Підсумовуючи, вона зазначила, що буханка хліба не може коштувати дешевше літра води. Люди повинні цінувати хліб.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter