"Вимагання благодійних внесків у лікарнях – це кримінал", - головний медик Черкас
Реклама
Якщо передумовою для лікування вам ставлять сплату благодійного внеску – звертайтеся до міліції, – радить черкащанам Директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник, пише Інфоміст.
Міжнародний благодійний фонд найтіснішу співпрацю має із міським пологовим будинком. До його діяльності, щоправда, ні сам заклад, ні місто, ні міський департамент охорони здоровя не мають, – роз’яснює Олег Стадник.
– Пацієнти мають самостійно вирішувати чи укладати угоду із ним на час лікування, чи ні. У разі, якщо ви сплатили разовий внесок, фонд має гарантувати вам медикаментозне забезпечення, яке не може запропонувати пологовий будинок у межах державної субвенції. На пологовий будинок ми можемо виділити в межах трохи більше 300 000 на рік.
Але в межах фонду надходження на забезпечення ліками складає 1млн 700 тисяч. Це така своєрідна суспільно-солідарна відповідальність людей, за рахунок якої фонд компенсує частину їхнього лікування. Проте лікарі не мають права наполягати на сплаті благодійного внеску, наголошує Олег Стадник. відмовити у наданні медичної допомоги.
Якщо передумовою для надання медичної допомоги ставлять проплату у цей фонд, то треба звертатися як мінімум до міського департаменту охорони здоров’я, а як максимум – до правоохоронних органів. Це є незаконна вимога. За неї передбачена кримінальна відповідальність.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter