Як черкащанам скоротити споживання газу
Реклама
Як і у випадку зі світлом, перш за все, варто встановити лічильники. Сума, сплачена за показниками лічильника, завжди менша, ніж за середніми показниками, тому що йде оплата безпосередньо спожитого палива.
Такі поради щодо економії газу в квартирі і в приватному будинку.дають фахівці інтернет-сайту “Україна комунальна”:
Щоб зекономити газ, який використовується для приготування їжі, потрібно готувати на такій потужності пальника, яка необхідна для обраної страви, після закипання вогонь треба зменшити у два рази.
При цьому не зайвим буде пам’ятати, що найбільша температура – на кінчиках полум’я, тому не варто дозволяти газу виходити за межі каструлі чи сковороди. Це шкодить і посуду, і родинному бюджету.
Окрім того, краще використовувати якісний посуд, адже для нагрівання посуду з викривленим дном чи нагаром потрібно на 6% більше енергії.
Також варто спробувати рідше готувати малооб’ємні страви в газовій духовці. До прикладу, декілька яблук чи картоплин можна спекти і у мікрохвильовій пічці.
У випадку, якщо газ використовується для нагрівання води, необхідно встановити автоматичний котел. Котел з електрозапалом буде вмикати газ лише тоді, коли це потрібно.
При цьому не зайвим буде запастися економічною душовою насадкою і намагатися приймати душ, а не повну ванну. Це зекономить не лише газ, а й воду.
Якщо газ використовується для опалення, потрібно дійсно починати утеплювати житло: стіни, горище, вікна, двері, підлогу.
Поряд з цим варто пам’ятати, що ніщо не має перекривати дорогу теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставленні меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії. Також забирають до 20% тепла декоративні панелі на батареях.
Збереженню тепла сприятиме перефарбування батарей у темний колір. Зокрема, батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Такий же ефект має наклеювання фольги по обидві сторони ДСП та розміщення на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.
Добре утепливши оселю, потрібно не забувати, що температуру у приміщенні необхідно контролювати. Оптимальна для здоров’я людини температура – 18 градусів. 1 градус збільшує втрати теплової енергії на 6% або перевитрати енергоносія на 4-8%. Стати в пригоді при регулюванні температури може встановлення терморегуляторів на батареях, або ж зменшення опалення, коли нікого немає вдома.
Якщо це реально, звісно, краще також використовувати й альтернативні джерела опалення. До прикладу, опалювати оселю дровами. Якщо це неможливо – встановіть економічний газовий конденсаційний котел.
Якщо вжити хоча б половину з наведених заходів, економія на «блакитному» паливі становитиме близько 25-30%. Звісно, можна говорити, що таке заощадження родинний бюджет суттєво не врятує, та і також потребує грошових витрат, одначе, коли мова йде про тисячі гривень лише за газ, про зменшення енергоспоживання варто замислитися.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter