Закони Кабміну: як зміниться життя українців після Нового року
Реклама
У неділю, 28 грудня, депутати Верховної Ради ухвалили понад десять законопроектів, включаючи бюджет-2015 , пише Обозреватель.
Крім держбюджету, парламентська коаліція ухвалила такі законопроекти, внесені Кабміном:
Рада продовжила отримання допомоги учасникам Майдану та їх родинам. Більшістю голосів було прийнято Закон №1592 "Про внесення зміни до статті 5 Закону України" Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей ".
Коаліція посилила контроль за офшорними операціями законопроектом № 1264-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансферним ціноутворенням".
Депутати розширили повноваження місцевих рад у бюджетній сфері. У другому читанні та в цілому ухвалили урядовий проект закону №1577 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин, які повинні розширити повноваження місцевих органів влади в бюджетній сфері 232 голосами.
У другому читанні та в цілому були ухвалені також скандальні зміни до Податкового кодексу. Депутати ледь проголосували в другому читанні за проект закону №1578 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) з правками, які озвучив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
Крім цього коаліція погодилася підвищити мита на імпортні товари. Законопроект № 1562 "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року" був підтриманий 256 нардепами.
Депутати в ніч з неділі на понеділок проголосували за зниження єдиного соціального внеску з 41% до 16%. За законопроект №1573 "Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" проголосувало 268 нардепів.
Коаліція ухвалила закон про капіталізацію банків і підтримала в цілому законопроект № 1564 "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків".
Також коаліція проголосувала за скасування низки соціальних пільг, прийнявши за основу і в цілому урядовий проект змін № 1577 до деяких законодавчих актів щодо скасування низки соціальних пільг.
Низку законів парламент ухвалив зранку:
Першим документом викликав бурхливі обговорення нардепів став законопроект про зміни до статті 46 Закону України "Про прокуратуру" щодо умов для залучення молодих фахівців. За це рішення проголосували 283 депутати.
За словами, автора законопроекту, народного депутата Руслана Князевича "ці зміни є суттєвими, оскільки вони дають можливість зробити кадрове наповнення прокуратури революційним", а також це можливість провести люстрацію у відомстві. Йдеться про скасування вікової дискримінації в органах прокуратури, а також можливість займати ключові посади без необхідного стажу роботи в органах прокуратури, але зі стажем в області права за рішенням Генпрокурора України.
Мінусами цього законопроекту є просочування в прокуратуру непрофесіоналів, а також ризик можливості отримання високих посад у відомстві за допомогою корупційної складової.
Також депутати вирішили зробити новорічний подарунок мешканцям гуртожитків і прийняли за основу і в цілому проект закону № 1505-1 про внесення змін до закону про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків. Законопроектом пропонується продовжити на 11 років (до 1 жовтня 2019) термін дії мораторію на відчуження гуртожитків, які належать державним підприємствам, установам і організаціям, або увійшли до статутних фондів акціонерних чи колективних підприємств, створених у процесі приватизації або корпоратизації.
Потім ВР переважною більшістю у 310 голосів дозволила селянам продавати свою продукцію на ринках. Це закон "Про внесення змін до Закону України" Про безпечність та якість харчових продуктів "(щодо реалізації на агропродовольчих ринках продукції домашнього виробництва та подвірного забою), зареєстрований під №1499-1. За словами народного депутата Оксани Продан, яка представляла законопроект," продукцію можна буде продавати на ринках за умови, що вона отримала позитивний висновок акредитованої лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку ".
Наступним кроком депутати посприяли розвиткові фармацевтичної галузі в Україні. Був ухвалений за основу в першому читанні законопроект №1498 про внесення змін до деяких законів України щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів.
За законопроект проголосували 304 депутати. Цим документом пропонується скасувати ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів, що має сприяти подальшій дерегуляції та створенню належних умов для виробництва ліків в Україні.
І останньою своєю дією перед перервою депутати Верховної Ради заборонили банкам відбирати житло за борги по валютних кредитах, але в той же час провалили поправки народного депутата від "Народного фронту" Леоніда Ємця про такіж умови для кредитів у гривні. Проект змін №1610 до закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" щодо посилення захисту прав позичальників "був підтриманий вцілому 290 голосами.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter