Аграрії назвали стратегічні помилки уряду і почали розробку документів земельної реформи
Реклама
"Аграрна партія України" розпочала з Черкас всеукраїнський тур з підготовки завершення земельної реформи. Учора в Черкасах побував лідер партії Віталій Скоцик, який узяв участь в обласному форумі з земельних питань.
До цього протягом понад року "Аграрна партія" проводила страйки, вимагаючи вчергове продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Адже реформу земельного законодавства, яка розпочалася в 1990 році, досі не завершено, необхідного законодавства немає, повноцінні земельні кадастри не складено, тож переходити до торгівлі землею поки що не можна.
Про це під час прес-конференції в Черкасах нагадав лідер "Аграрної партії" Віталій Скоцик.
На жаль, український Уряд зосередився на питанні торгівлі землею сільськогосподарського призначення в тій чи іншій формі. Так, ще у коаліційні угоді 2014 року і програмах Урядів Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана визначено, що стратегічне завдання із земельного питання – завершити формування обігу орендних відносин (тобто, правом орендаря перепродувати право на оренду – без дозволу власника паю). Це Віталій Скоцик назвав стратегічною помилкою Уряду та новообраної Верховної Ради.
Тривала боротьба Аграрної партії за відтермінування торгівлі землею дала сій результат: Верховна Рада погодилася з позицією аграріїв і продовжила мораторій.
"Всі країни навкруги, крім України, реформу вже завершили. У тих умовах, в яких ми знаходимося сьогодні, не можна було допустити купівлю-продаж земель з 1 січня 2017 року. Оскільки жоден з урядів і парламентів не напрацював повний пакет земельного законодавства, в межах Аграрної партії ми створили раду, у складі якої – кращі земельні спеціалісти. Ми зобов’язалися створити повний пакет, який буде представлений у грудні. Він має бути винесений на загальнонаціональне обговорення. Адже земля разом з усіма надрами належить народу", – зазначив Віталій Скоцик.
Тому партія виступила з ініціативою провести всеукраїнський референдум, і таким чином завершити земельну реформу.
Ще одна вимога – збереження системи оподаткування, яка працювала з 1998 року до 2015-ий. За цей час Україна досягла найкращих показників з виробництва зерна, але фактично багатшою не стала: додана вартість створюється не продажем сировини за кордон, а її переробкою.
Аграрії доводили Урядам Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана, що стимулювати потрібно саме переробку. "Одна з помилок Уряду – завдання за два роки збільшити виробництво (не переробку!) зерна до 100 млн. тонн та експорт з України в 2,5 рази. Я тоді ще говорив: як тільки ми наростимо виробництво і з’явимося з нашим зерном на світовому ринку, ціна обвалиться. Сьогодні ціна найнижча за останні 10 років. Тепер ми спостерігаємо наслідки тієї стратегічної помилки. Адже, попри рекордний експорт, країна заробляє менше. За останні два роки в Україні закрилося більше 250 тисяч малих і середніх підприємств. Майже 2,5 мільйона робочих місць втрачено. А за кордон виїхало працювати майже 4 мільйона українців працездатного віку", – наголосив очільник Аграрної партії.
За його словами, велика кількість молоді бачить своє майбутнє за межами України. До того ж, населення Черкаської області, як і країни загалом, стрімко зменшується.
Як зазначив Віталій Скоцик, потрібно завершити реформу і переглянути стратегію, аби створювати робочі місця в країні. Для цього необхідно перепрофілювати аграрну галузь з сировинної в галузь глибокої переробки.
За словами лідера партії, сьогодні на одне вакантне місце претендує 15 безробітних черкащан.
«15-20 років тому в Смілі було багато підприємств. Що залишилося сьогодні? В таких містах на одне місце претендує близько 30 осіб. Тому для Аграрної партії дуже важливо йти на місцеві вибори. У грудні відбудуться вибори у 183 новостворених громадах на всій території країни. Ми поставили завдання перемагати», – наголосив Віталій Скоцик.
На Черкащині Аграрна партія бере участь на виборах у трьох об’єднаних територіальних громадах.
«Поки нас немає у Верховній Раді, ми вважаємо, що основна робота має відбуватися в місцевих громадах. Держава розпочинається з місцевого самоврядування», – зазначив Віталій Скоцик.
Аграрну партію на попередніх місцевих виборах уже підтримали понад 1 мільйон українців. Більше того, підтримка рівномірна по всій території: 15,1% голосів в Луганській області, 14,6 % в Донецькі області, майже 15% у Чернівецькій та 14,7 у Хмельницькій.
Тож під час форуму головним завданням було почути самих черкащан, дізнатися бачення людей щодо завершення земельної реформи, чи повинна бути купівля-продаж землі і якою має бути оренда, ціна на землю і цінове формування.
«Черкащина сьогодні буде майданчиком, з якого ми рухатимемося по всій країні з метою обговорення завершення земельної реформи», – резюмував Віталій Скоцик.
Очільник місцевого осередку партії Віктор Полозов додав, що на Черкащині серед активістів Аграрної партії виділяється молодь, у тому числі студентська. Загалом в області на сьогодні діє 115 партійних осередків.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter