Без пам'яті про героїв АТО. На Черкащині суд повернув вулиці назву Радянська
Реклама
На Черкащині жителі села Червона Слобода через суд домоглися повернення вулиці назви Радянська.
Рік тому сільська рада перейменувала її в честь загиблого бійся АТО Іллі Іделя. На цій вулиці живе його сім'я.
Кореспонденти Gazeta.ua побували у селі.
26-річний Ілля Ідель навесні 2014-го пішов добровольцем у батальйон "Айдар". Загинув у серпні цього ж року. Отримав поранення під Луганськом і помер у столичному госпіталі. Пробув в зоні АТО 2 місяці. Залишилися дружина Тамара та 7-річна донька Сніжана. Мама Іллі Тетяна Василівна живе в Києві.
Вулиця Радянська вкрита бруківкою. Будинок Іделів за 2-метровим дерев'яним парканом. На залізній хвіртці фарба полущилася, номер будинку ледь видно. Дім великий, нещодавно утеплювали, стоять пластикові вікна. По двору розкидані дитячі іграшки. Гавкає собака.
"Нам приємно, що хочуть назвати вулицю в честь Іллі. Але нехай люди вирішують як хочуть. Вперше про це перейменування казали ще на похороні. Перейменували її через рік після того, у серпні 2015. Нещодавно почула, що знову повернули стару назву. Для нас ця тема закрита, про судові справи не знаю", – виходить із дому Оксана Ідель, родичка загиблого бійця. У будинок не запрошує.
"До нас ніхто не приходив, не говорив і не погрожував. Мама Іллі, Тетяна Василівна вже не хоче про це говорити і чути. Не хоче, щоб ім'ям сина розмінювалися. Люди є проти, а є за. Багато бояться тяганини з документами".
Ілля Ідель працював на різних роботах у Черкасах та Києві.
"Ілля приходив часто до нас в гості. Працював різноробочим у Черкасах. Мав золоті руки. У батьківському домі почав робити ремонт, провів газ. Міг допомогти щось полагодити. Коли почався Майдан їздив туди. Пішов у АТО. Не хотів, щоб ми ховалися у підвалах, коли до нас дійде. Про це дізналися від мами. Було дуже тяжко", – згадує Оксана.
Перейменування підтримують більшість жителів вулиці і сільська рада. Не згодні – активісти Ініціативної територіальної громади Червоної Слободи.
"У нас є така група – двадцять чоловік, які оце колотять. Все село не проти перейменування в честь Іллі. А оті двадцятеро ходять по судах", – говорить сусідка Лариса Толочко.
"Краще б сільрада допомогла Іллі пам'ятник поставити, земельну ділянку в селі виділили рідним. А вони зразу вулицю перейменували. Я за те, щоб взагалі її не чіпали, не перейменовували. Документи всі переоформлювати доведеться. Якби не документи, ми не проти. Хлопчина поклав своє життя", – говорить Лідія Анатоліївна, сусідка.
Сільська рада Червоної Слободи розташована у центрі села на першому поверсі 3-поверхового будинку. На стінах написи: "Сільська зрада", "Зіна – де земля, де бюджет", "Борітеся поборете, вам Бог помага", "Безпредельщики".
"Ви бачили наші стіни? То, так звана, ініціативна група зробила. Не знаю, чого вони добиваються. Не знаю точно хто туди входить і скільки їх. Десь близько 30 осіб. Ми не будемо дивитися на рішення суду. Учасники АТО подали апеляцію до київського суду. Зараз у кожен двір ідуть уже рахунки, де написано вулиця Іллі Іделя. Доручення, заповіти, акти на землю. Всі документи вже на цій адресі. У ці служби надавати довідки, що вона вже знову стала Радянська, ніхто не буде", – розказує Зінаїда Михайленко, сільський голова.
У Червоній Слободі хочуть перейменувати всього 7 вулиць. Вулицю Радянську перейменували першою. Інших варіантів, крім вулиця Іллі Іделя, не було.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter