Через обприскування полів у селі на Черкащині постраждали діти
Реклама
Уже кілька років підряд черкащанка Ніна Личко з острахом чекає кожного початку весняно-польових робіт. Жінка мешкає у селі Москаленки, що на Чорнобаївщині.
Річ у тім, що її город межує із полем, яке належить місцевому товариству. Боїться жінка, насамперед, того, що засіяні на полі культури згодом будуть обробляти пестицидами, через які й так вже постраждали її діти, пише Про Все.
Вперше з цією проблемою Ніна Личко зіштовхнулася ще 2008 року. Тоді поле обприскували хімікатами із повітря.
– Хімічні добавки потрапили на городи. І це не минуло безслідно – сильно почали хворіти діти, – згадує Ніна Личко.
Селяни звернулися до прокуратури, але ця справа й по цей день не закрита. А історія із засипанням цього ж поля пестицидами через кілька років знову повторилася. 2013 року лан із пшеницею обробляли не з повітря, а вже наземним способом – трактором.
Тоді до села, за словами пані Ніни, приїздили представники санепідемстації, їхня перевірка показала, що норма пестицидів у повітрі перевищила допустиму аж у шість разів. СЕС дала рекомендації, що обробляти поле можна на відстані не менше 300-метрів від городів.
– Цьогоріч поле засіяли ячменем. Від городу навіть півметра немає. Ячмінь же потребує обробки хімікатами вже на перших стадіях зростання. А за увесь період його мають обприскувати ще разів із п’ять, – у відчаї каже Ніна Личко. – Мені здається, що це вже навмисно саме так засівають.
Тому нині жінка оббиває пороги районної прокуратури, міліції та санепідемстанції.
– А мені кажуть: як будуть вас оброблять (поле - ред), тоді й будемо приймати міри. А до того, мовляв, товариство має право сіяти, що вважає за потрібне. Думаю, що без корупції тут не обійшлося, – зазначає жінка й додає, що найбільше вона боїться за дітей, бо ж після перших випадків у них значно погіршилося здоров’я. – Донька стала алегріком, у неї сильний головний біль та проблеми із серцем. Син переніс операцію.
– Лікарі давали свідчення, що діти були хімічноотруєні і їх насилу тоді вилікували, – пригадує пані Ніна.
Жінка боїться, що нове обприскування полів ще більше погіршить здоров’я дітей.
– Я не знаю, що далі робити, чи кидатися під колеса трактору, який буде обприскувати поля, чи стукатися ще в якісь інстанції, – каже вона.
За словами заступника начальника Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області Володимира Папича, такі випадки, як у цьому селі, непоодинокі.
– Схожі звернення до нас надходять щороку. Відповідно до санітарного законодавства, обробляти поля хімікатами можна на відстані не менше 300 метрів від людських обійсть. Це за умови, якщо обробка проводться наземним методом, тобто трактором. Якщо ж це авіаційний метод, то відстань від городів має бути не менше кілометра, – в коментарі “Про все” розповів Володимир Папич.
Він також зазначив, що засівати можна все поле, але оприскувати – тільки з дотриманням визначеної межі
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter