Через тяганину з документами під загрозою опинився унікальний фундуковий сад на Черкащині (ВІДЕО)
Реклама
Під сокиру пустять 142 сорти фундука та 160 власноруч виведених селекційних сортозразків, переконані науковці. Вони стверджують, що ділянку намагаються відсудити, аби на тому місці збудувати багатоповерхівку. Однак у Міністерстві оборони, яке є власником землі, переконують, що хвилюватися немає причин.
Детальніше в ситуації розбиралися кореспонденти "5 каналу".
Директор дендропарку "Софіївка" Іван Косенко пригадує, як 12 років тому висаджували науково-дослідний фундуковий сад на місці зарослого чагарниками пустиря. Тоді 10 гектарів під сад передало Міноборони. А вже через три роки підприємство "Квартирно-експлуатаційний відділ міста Біла Церква", яке належить міністерству, подало позов із вимогою повернути землю.
"2009 року розпочалася ця судова тяганина. Черкаський господарський суд визнав недійсним акти", - розповідає Іван Косенко. Також він зазначає, що підприємству потрібна земля під забудову і вони вирубають рідкісні дерева.
У травні Касаційний суд вирішив повернути землю попереднім власникам. Якщо ділянку заберуть – під сокиру пустять 142 сорти фундука та 160 власноруч виведених селекційних сортозразків, переконані науковці.
"Наша дослідна ділянка є найбільшою і унікальною, вона в такому складі єдина на всю Україну. Тут зібрані всі сорти з усіх кліматичних зон не тільки світу, а й України", – пояснює завідувач відділу генетики, селекції та репродуктивної біології рослин дендропарку Олександр Балабак.
Натомість, у Міноборони розповідають, тоді, у 2006 році, земельну ділянку передали парку без офіційної згоди міністерства. Саме тому, за 3 роки державні акти суд визнав нечинними. У відомстві пояснюють: вони намагаються виконати рішення суду і знову, але вже законним шляхом, передати ці 10 гектарів "Софіївці".
"Нам потрібно виконати рішення суду, закріпити земельну ділянку за міністерством оборони, потім, в подальшому виготовити технічну документацію, і потім встановленим порядком передати, як все належить, до національного дендрологічного парку "Софіївка", – каже заступник начальника ГУ головного інженера головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Олександр Чергінець.
Будувати на ділянці багатоповерхівку в планах немає – переконують у міністерстві. Рубати насадження також поки що не мають наміру.
"Наразі в нас немає плану розвивати ту інфраструктуру. Про вирубку мова взагалі на сьогоднішній день не йде. Мова йде, щоб в законний спосіб передати їм земельну ділянку", – запевнив Чергінець.
У квартирно-експлуатаційному відділі Білої Церкви ще не знають, що робитимуть із землею, якщо її таки повернуть міністерству. Кажуть, розпоряджень поки що немає.
Однак, у парку чиновникам Білої Церкви не вірять.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter